Projekt wprowadzenia zawodowego arbitrażu

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 03 paź 2006, 7:50

Powstaje nowy projekt zmian do ustawy Prawo zamówień publicznych. Jak doniósł wczoraj „Puls Biznesu” już w tym miesiącu projekt ma zostać skierowany do Sejmu. Jedną z najistotniejszych zmian ma być wprowadzenie zawodowego arbitrażu w formie Krajowej Izby Odwoławczej. Arbitrami mają być tylko prawnicy z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, bez możliwości podejmowania innej pracy zawodowej. Czy Państwa zdaniem to zmiana na lepsze czy gorsze? Czy odsunięcie od orzekania dużej grupy nie prawników mających bardzo duże doświadczenie sprawi, że wyroki arbitrażu będą lepsze? Z drugiej strony arbitraż w obecnej jest szeroko krytykowany, na czele z Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, ze względu na niejednolite orzecznictwo, a czasami wręcz absurdalne, zdaniem niektórych, wyroki. Proszę o dzielenie się swoimi opiniami na ten temat.

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 03 paź 2006, 21:04

Generalnie zmiana jest dobra, ale czy w takiej postaci? Moim zdaniem burza z tego powodu dopiero się przetoczy i końcowa wersja ustawy będzie inna. Jeśli nawet zawodowy arbitraż nie zostanie utrącony to nie ma pewności, że będą w nim tylko prawnicy. Sądzę, że czeka nas ciekawa dyskusja w mediach i wiele się jeszcze wydarzy zanim będzie zawodowy arbitraż.

hani118
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:05

Post autor: hani118 » 13 sty 2015, 5:59

Moim zdaniem burza z tego powodu dopiero się przetoczy i końcowa wersja ustawy będzie inna. Jeśli nawet zawodowy arbitraż nie zostanie utrącony to nie ma pewności, że będą w nim tylko prawnicy. Sądzę, że czeka nas ciekawa dyskusja w mediach i wiele się jeszcze wydarzy zanim

ODPOWIEDZ