Powtórzenie oprotestowanej czynności

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 11 sie 2008, 12:54

Zamawiający uwzględnił protest. W związku z tym iż oferta nie była badana (odrzucono na podst. 89.1.2), Zamawiający wzywa teraz Wykonawcę do uzupełnienia dokumentów.
Czy informację o powtórzeniu czynności na podst. 183.6 Zamawiający na tym etapie przekazuje Wykonawcom, czy na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 11 sie 2008, 14:07

Jak rozumiem zamawiający uwzględnił protest i zobowiązał się dokonać ponownie jakieś czynności. Art. 183 ust 6 mówi, że „O powtórzeniu lub dokonaniu czynności zamawiający informuje niezwłocznie wszystkich wykonawców.” W związku z tym tuż po dokonaniu tej powtórzonej czynności informuje się wykonawców nie czekając na wybór najkorzystniejszej oferty. Jeżeli powtórzyć miano badanie i cenę ofert to powiadamia się o tym po zakończeniu tej czynności. Inna sprawa to fakt, że badanie ocena ofert kończy się zazwyczaj wyborem najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniem przetargu i w tej informacji można o tym poinformować.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 11 sie 2008, 14:32

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
Dzisiaj wysyłam rozstrzygnięcie protestu oraz wezwanie do uzupełnienia dokumentów. Po otrzymaniu dokumentów mam zawiadomić wykonawców o powtórzonej czynności, a potem w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty. Dobrze zrozumiałam?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 sie 2008, 14:20

Pani Grażyno. Liczy się to jakie było żądanie w proteście, które pani uznała. Po wykonaniu tej czynności lub powtórzeniu jej zawiadamia się o tym wykonawców. Przypuszczam, że żądanie polegało na unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty i ponownym badaniu ofert i wyborze oferty protestującego. Jeśli tak to po wykonaniu tych czynności zawiadamia się wykonawców, nie trzeba zawiadamiać po wykonaniu jakichś czynności cząstkowych np. wezwaniu do wyjaśnień czy uzupełnień.

ODPOWIEDZ