INFORMACJA O NIEPRAWIDŁOWŚCIACH A ODWOŁANIE

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
lumark
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2010, 11:09

Post autor: lumark » 09 wrz 2010, 21:32

Mam pytanie. Moja koleżanka ma problem. W przetargu w ktorym kryterium było cena 100 % została odrzucona najtańsza oferta z uwagi na fakt, iż zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Wykonawca na etapie postępowania został wezwany do udzielenie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny. Cena tej oferty była niższa o ok. 120 000 od wartości przedmiotu zamówienia ustalonej przez zamawiającego tj. 250 000 zł.
Wykonawca złożył wyjaśnienie w jednym zdaniu, jednak komisja stwierdziła, że wyjaśnienia są nie wystarczające i odrzuciła jego ofertę. Uważam, że niesłusznie, ponieważ rażąco niską cenę jest tak naprawdę ciężko udowodnić.
Wykonawca, którego oferta została odrzucona złożył inf. o nieprawidłowościach i podobno chce tez złożyć odwołanie. Uważam, że w takiej sytuacji przysługuje mu jedynie odwołanie ponieważ jego oferta została odrzucona.
Podobna sytuację miał kolega i uwzględnił taką informację o nieprawidłowościach i wybrał ofertę odrzuconą, poniewaz stwierdził, że popełnił błąd.
Wiem, że nie ma takiej sytuacji przewidzianej w ustawie, ale bardzo proszę o poradę, co w takiej sytuacji zrobić?

ODPOWIEDZ