czy potrzebne jest postępowanie powyżej progów unijnych?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 02 lip 2010, 14:02

Witam
Wygląda na to że będziemy mieć kasę z UE na zakup nowego samochodu strazackiego. Mam juz przygotowywac przetarg i nie wiem jakie procedury stosować. We wniosku koszt samochodu to 720000 zł netto, czyli blisko progu. Korzystniejsza ze wzgledu na terminy byłaby procedura uproszczona, poniżej progów unijnych. Ale boję się że złożone oferty, przynajmniej niektóre moga przekroczyć ten próg. Jeśli by tak było a przetarg byłby poniej progów unijnych to czy to onacza że będe mieć jakieś kłopoty?
Nie jestem też pewna jak oszacowac wartość tej dostawy. W dodatku nigdy jeszcze nie robiłam tego dużego przetargu, nie mam więc doswiadczenia. Bardzo proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego postępowania.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 02 lip 2010, 14:08

Niedawno przeprowadzałem identyczne postępowanie, wartość nowego samochodu wyniosła 580 000,00 zł, zależy jeszcze czy jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy czy ciężki samochód ratowniczo -gaśniczy, wchodzi tutaj przetarg nieograniczony, natomiast szacunkowa wartość zamówienia na podstawie cen rynkowych.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 05 lip 2010, 7:14

Również miałem takie postępowanie, zrobiłem procedurą pow. progów z uwagi na małą różnicę kwot podprogowych, jednak jeżeli musicie zakupić go w miarę szybko nic nie stoi na przeszkodzie (o ile szacunkowa to potwierdzi) aby uruchomić procedurą pow. 14 tyś...

maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 07 lip 2010, 14:38

A podpowiedzcie mi jeszcze jak powinna być przeprowadzona ta wycena wartości szacunkowej, analiza rynkowa, żeby potem nikt się tego nie przyczepił. A samochód ma być ciężki, z napędem 4x 4 i mam nawet ofertę którą dali mi strażacy o wartości 760tys netto. Ale dzwoniłam do tej firmy i oni mogą zejść do tych 720tys. I ciągle nie wiem która procedura jest prawidłowa?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 lip 2010, 14:43

Oferta z jednej firmy nie jest wystarczająca już nie pamiętam z ilu u nas było ale 2 lub 3 firm następnie należy wyciągnąć średnią i tyle, samochód pożarniczy ciężki może przekroczyć kwoty, lecz jest także możliwość na pograniczu.

ODPOWIEDZ