warunek doświadczenia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
marta kolosek
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2010, 12:04

Post autor: marta kolosek » 23 kwie 2010, 12:16

Warunkiem udziału w postępowaniu było m.in. wykazanie przynajmniej jednej roboty budowlanej odpowiadającej swoim rodzajem i rozmiarem przedmiotowi zamówienia o wartości co najmniej 600 tys. zł brutto. Przedmiotem zamówienia była przebudowa ul. wykonana z kostki brukowej o pow. 7000 m2. Czy jeżeli w opisie spełnienia warunku doświadczenia nie określiłam precyzyjnie wielkości jaką powinien wykonać wykonawca, to nie mogę wymagać by w referencjach była powierzchnia przynajmniej 7000 m2 ? Wydaje mi się , iż mogę tylko kierować się kryterium kwoty wykonanych robót i rodzaju tzn. ułożeniem kostki, natomiast nie mogę żądać aby powierzchnie przekraczały 7000 m2. Czy dobrze myślę?

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 23 kwie 2010, 14:09

Ja bym się skłaniał ku temu tokowi myślenia. Można jednakże weryfikując zwracać uwage na powierzchnię. trzeba bowiem założyć, że jeśli ktoś ułożył 4 czy 5 tys. metrow to ułoży także 7.
Druga sprawa, że nie możesz żądać aby to było napisane w referencjach, nie masz wpływu na ich treść. Referencje - czy inny dokument, który złoży - mają jedyni epotwierdzać należyte wykonanie.

ODPOWIEDZ