Umowa

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 30 gru 2009, 11:08

Dzień dobry
Jeżeli w wyniku przetragu nieograniczonego zostaje zawarta umowa na dostawy węgla na okres 12 miesięcy, w treści umowy jest podana wartośc brutto umowy oraz cena brutto za 1 tonę węgla. oraz dopuszcza się wzrost ceny węgla , ale tylko z przyczyn niezależnych od wykonawcy czyli np wzrost cen (u producenta, dystrybutora) wówczas podpisywany jest aneks. To w ewentualnym aneksie automatycznie wzrasta rownież wartość umowy brutto, prawda? I jeszcze jedno jeżeli w umowie nie pisze się o ewentualnym zwiększeniu zamówienia (podaje się konkretną ilośc ton) to co w przypadku , gdy się zdarzy sytuacja w której np na kilka miesięcy przed zakończeniem umowy zostanie zrealizowane całe zamówienie?

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 31 gru 2009, 9:56

Jeżeli mogę chciałabym wrocić do moich wczorajszych wątpliwości.
Jeżeli tak jak pisałam w trakcie obowiązywania umowy podpisanej na 12 miesięcy na dostawy np. węgla, w której jest zapis o cenie 1 tony węgla, wartości umowy brutto oraz szacunkowej ilości ton, zdarzy się tak , że przed końcem obowiązywania umowy zostanie zrealizowana cała ilość węgla zawarta w umowie to powinniśmy zorganizować nowe postępowanie? W umowie nie przewidziane było zwiększenie zamówienia. Czy wystarczy podpisać aneks?
I jesze drugi kłopot. Czy wykonawca np składając ofertę może celowo zaniżyć wartośc przedmiotu zamówienia, a np. po miesiącu wystapić do nas z pismem o wzroście cen z przyczyn niezależnych od niego czyli np wzrost cen (u producenta, dystrybutora) bo taką możliwość dopuszczamy w umowie. Jak zapobiec takim sytuacjom? Jeżeli można coś zrozumieć z tego co napisałam powyżej to bardzo proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ