Wyjaśnianie treści ogłoszenia o przetargu ograniczonym

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
Namolny
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:53

Post autor: Namolny » 18 mar 2009, 14:18

Witam wszystkich,

Mam następującą kwestię: czy w świetle ustawy PZP możliwe jest udzielanie przez Zamawiającego wyjaśnień dotyczących treści ogłoszenia o przetargu ograniczonym (w odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie złożoną przez Wykonawcę)? Prośby o wyjaśnienie mogą dotyczyć np. warunków udziału w postępowaniu lub sposobu spełnienia tych warunków.

Przeszukałem zasoby sieci i znalazłem dwie opinie. Obie mówiły o tym, że nie jest to dopuszczalne, jednakże obydwie pochodziły z roku 2005, czyli jeszcze sprzed pierwszej "dużej" nowelizacji. Jako argument przeciw przytaczano brak możliwości udzielenia wyjaśnień wykonawcom innym niż ten, który zadał pytanie, co w efekcie prowadziło do nieuczciwej konkurencji. Ustawa w ówczesnym brzmieniu nie przewidywała bowiem umieszczania treści wyjasnień na stronie internetowej Zamawiającego. Treść wyjaśnienia wraz z zapytaniem bez ujawniania jego źródła wysyłano wówczas zadającemu pytanie oraz wszystkim wykonawcom, którzy otrzymali od Zamawiającego SIWZ.

Od tamtego czasu ustawa była trzy razy nowelizowana. Wprowadzono publikowanie wyjaśnień treści SIWZ na stronie internetowej zamawiającego, jednakże zapisy art. 38 nie zostało rozszerzone na wyjaśnianie treści ogłoszeń o przetargu ograniczonym.

Chciałbym zatem wiedzieć, czy - z jednej strony - zamawiający ma obowiązek udzielenia wyjaśnienia treści ogłoszenia o przetargu ograniczonym, a z drugiej strony - czy ma prawo do udzielenia takich wyjaśnień, jeżeli w jego odczuciu udzielenie wyjaśnienia i zamieszczenie go na własnej stronie internetowej może mieć istotny wpływ na przebieg postępowania.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :-)

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 mar 2009, 15:03

Rzeczywiście można patrzeć w ten sposób, że udzielanie wyjaśnień jednemu z wykonawców, który zadał pytanie co do treści ogłoszenia o zamówieniu w przetargu ograniczonym narusza zasadę równego traktowania wykonawców, bo ten jeden będzie miał większą wiedzę niż inni, którzy mają tylko ogłoszenie. Jeżeli jednak w wyniku wniesienia zapytania, wątpliwości co do treści np. warunku udziału w postępowaniu zamieszczonego w ogłoszeniu o zamówieniu, zamawiający stwierdzi, że pytanie jest zasadne, a opis warunku jest niejasny – może zamawiający dokonać zmiany ogłoszenia o zamówieniu, które będzie w czytelny sposób i nie budzący wątpliwości określać w zmieniony sposób warunki udziału w [postępowaniu. Takie postąpienie nie naruszy zasady równego traktowania wykonawców i uczciwej konkurencji, bo każdy będzie miał dostęp do zmienionego ogłoszenia i będzie miał tą sama wiedzę jak przygotować wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wniosek więc taki, że lepiej jeśli wykonawca zapyta, bo być może zamawiający na skutek tego doprecyzuje ogłoszenie.

Namolny
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:53

Post autor: Namolny » 18 mar 2009, 15:37

Piotrze, dzięki za odpowiedź.

Dwie sprawy:

1. Wyjaśnienie nie musi od razu pociągać za sobą zmiany treści ogłoszenia. Czasem jest tak, że ktoś "niedowidzi" czegoś tam w ogłoszeniu i trzeba mu to po prostu wytłumaczyć, czy wręcz wskazać palcem. I co w takiej sytuacji zrobić? Biorąc literalnie zapis art. 38 ust. 1, takie zapytanie można (a może należy?) odłożyć ad acta. Artykuł ten nie przewiduje bowiem czegoś takiego jak "wyjaśnienie treści ogłoszenia".

2. Od czasu nowelizacji z 2006 roku zamawiający ma możliwość (a nawet obowiązek) umieszczania wyjaśnień na stronie internetowej, więc ewentualny zarzut ograniczania konkurencji chyba raczej nie wchodzi w grę?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 mar 2009, 8:58

Tak, to wszystko prawda. Wyjaśnienie nie musi pociągać zmiany ogłoszenia. Co do zamieszczania w Internecie wyjaśnień to w przetargu ograniczonym raczej nikt nie zamieszcza w Internecie nawet specyfikacji, wyjaśnienia treści ogłoszenia nie są oficjalnie przewidziane w ustawie. Z drugiej jednak strony nie jest zabronione takie wyjaśnianie i zamieszczanie tych informacji w Internecie po to aby wykonawcy mogli się przygotować do złożenia wniosku. Przyznam, że ja nie lubię przetargów ograniczonych i ich teraz nie robie więc i takich dylematów nie mam. Według mnie przetarg ograniczony ma więcej wad niż zalet w porównaniu z nieograniczonym, ale to jest moje osobiste zdanie. U innych podobno ograniczony się sprawdza. Pisałem o wadach ograniczonego w Monitorze Zamówień Publicznych w majowym numerze z 2008 roku.

Namolny
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:53

Post autor: Namolny » 19 mar 2009, 9:16

PiotrW pisze:Pisałem o wadach ograniczonego w Monitorze Zamówień Publicznych w majowym numerze z 2008 roku.
Piotrze, czy można jakoś dotrzeć do Twojego artykułu?

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, również zdecydowanie wolę przetargi nieograniczone, choćby z uwagi na mniej niedomówień w ustawie. W ogóle ustawa PZP w moim odczuciu jest napisana pod przetarg nieograniczony, a pozostałe tryby udzielania zamówień są potraktowane mocno po macoszemu - niby są opisane, ale jak co do czego przyjdzie, to nie wiadomo czy skręcić w lewo czy w prawo, czy kierować się literą czy duchem. Kolejne nowelizacje niczego w tej materii nie wniosły, jedynym wyjściem chyba byłoby napisanie ustawy od nowa. Ale to już temat na inną dyskusję.

Dzięki i pozdrawiam!

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 mar 2009, 10:37

Jeśli nie masz dostępu do tego numeru MZP w takim razie wysyłam na twojego maila tekst.

ania83
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2009, 15:12

Post autor: ania83 » 02 cze 2009, 15:29

Dzień dobry! Troszkę inne pytanie, ale również związane z ogłoszeniem. Mam problem z ogłoszeniem o przetargu nieograniczonym, umieszczonym na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Zamawiającego. Z błędem został wpisany termin składania ofert (identyczny z terminem wykonania zamówienia). Ogłoszenie opublikowane na stronie BZP zawiera poprawne terminy, SIWZ również. Ustawa nie przewiduje zmiany ogłoszenia na stronach internetowych Zamawiającego czy też na tablicy ogłoszeń, co zatem zrobić, napisać sprostowanie? W jakiej formie, na jakiej podstawie prawnej?
Będę wdzięczna za wszelką podpowiedź.

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 04 sie 2009, 9:25

Treści ogłoszenia poprzez zamieszczanie jakichkolwiek wyjaśnień na stronie www bezdyskusyjnie nie można wyjaśniać. Można za to uzupełnić ogłoszenie o informacje dodatkowe i wtedy będzie ok. Byłły już przypadki unieważnienia postępowań, przez KIO, z powodu takich wyjaśnień.

ODPOWIEDZ