Referencje

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Urzędnik1
Posty: 112
Rejestracja: 16 wrz 2008, 12:40

Post autor: Urzędnik1 » 02 lut 2009, 14:17

Wykonawca zamówienia publicznego wykonał go z dwumiesięcznym opóźnieniem.Roboty zostały odebrane warunkowo ze względu na złe warunki atmosferyczne (mróz, śnieg) Wykonawca jest bardzo konfliktowy.Współpraca z nim układała się w sposób niezadawalający. Naliczono kary za nieterminowe wykonanie robót
Cz to wszystko można napisać w referencjach ?

bewuj
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2008, 13:05

Post autor: bewuj » 02 lut 2009, 14:46

Celem referencji jest zdaje sie rekomendacja firmy innym zamawiającym. Pismo, w którym pisze się o opóźnieniach w wykonaniu robót, naliczonych karach na pewno nie będzie referencją (bo kto chciałby sie takową pochwalić ? ). Jeśli to ten wykonawca wystąpił z prośbą o wystawienie referencji, bezpieczniej będzie mu delikatnie odmówić argumentując problemami wynikającymi z wykonywania przez niego robót.

Urzędnik1
Posty: 112
Rejestracja: 16 wrz 2008, 12:40

Post autor: Urzędnik1 » 02 lut 2009, 14:58

Ale jeżeli mimo wszystko Wykonawca żąda referencji . Czy można mu omówić?

bewuj
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2008, 13:05

Post autor: bewuj » 02 lut 2009, 15:02

a co on tu ma do żądania ?!!! Moja firma była wykonawca budowlanych i czasem na "Klęczkach" prosiliśmy o referencje . ale skoro będzie upierdliwy to napisz opinie o nim zgodnie ze stanem fatycznym - ciekawe gdzie sie tym pochwali ? :)

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 02 lut 2009, 15:32

Wystawianie referencji nie jest obowiązkiem zamawiającego. Wykonawca nie ma nic do "żądania".

cucs
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2009, 14:36

Post autor: cucs » 27 kwie 2009, 17:41

Witam
Mam pytanie odnośnie referencji
Założyłem ze wspólnikiem w roku 2001 firmę. Niestety wspólnik wyprowadził ze spółki pieniądze a w związku z tym nie były płacone podatki a także zus.
Chcąc móc podejść do przetargów założyłem nową firmę o takiej samej nazwie ,z tym ,że na nazwisko żony/takie same jak moje/
Nowa firma istnieje od 2 tygodni.
Chciałbym podejść do przetargu za tydzień. Wymagane są 3 referencje na sume x ,które posiadam ale na poprzednią firmę
Co w tej sytuacji mam zrobić ?
Czy te referencje komisja uzna czy też uzna za nieważne?
Zaznaczam też ,że posiadam autoryzację producenta na aktualną firmę na montaż ich nawierzchni
Czy ktoś mógłby mi pomóc w temacie ?
Za odpowiedzi serdecznie dziekuje
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2009, 17:42 przez cucs, łącznie zmieniany 1 raz.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 28 kwie 2009, 8:42

Komisja nie ma prawa uznać takich referencji.

ksar12
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2009, 10:43

Post autor: ksar12 » 18 maja 2009, 11:47

Szanowni Państwo.
Proszę o wyrażenie opinii .
Jest zamówienie na usługi.
Zamawiający wymaga przedstawienia aktualnego wpisu do KRS lub do ewidencji działalności gospodarczej.
Zakres robót jest skomplikowany i wymaga wiedzy, umiejętności i doświadczenia z trzech różnych usług.
Czy wykonaca musi składając ofertę posiadac wpis wszystkich rodzajów usług, czy może poszerzyć zakres swojej działalności po podpisaniui umowy z zamawiającym?

slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 21 maja 2009, 22:09

Cześć. Nic nie musisz poszerzać. Wyszczególniony w Twojej EDG zakres działalności może być zupełnie odmienny niż charakter usług który masz świadczyć w przetargu. Kluczowym aspektem jest tu to czy spełniasz warunki udziału w postępowaniu, złożysz oświadczenie o tym że dysponujesz potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia lub przedłożysz oświadczenie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób w celu zrealizowania przedmiotu zamówienia.Jeśli tak jest zamawiający nie ma prawa odrzucić Twojej oferty. I tak naprawdę nic więcej się nie liczy. Jest na to stosowny wyrok KIO, tylko chwilowo nie mam do niego dostępu. Złożyć ofertę możesz...gdybyś miał problemy i chcieli Cię odrzucić...protestuj....mój e-mail: slani34@o2.pl - napiszę Ci super protest;)

ODPOWIEDZ