paliwo

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 23 kwie 2009, 11:56

A co myślicie o zakupie paliwa? Stosować ustawe czy nie? Ogólnie zdania są podzielone, nawet sami komentatorzy przepisów z zam.publ. bywają niejednomyślni?
Przecież nie kupie paliwa na cały rok w kanistrach. A jak kierowca będzie na drugim końcu kraju to co ma to paliwo wozić ze sobą? A co z kwestią oszczędnego wydawania kasy, jak ceny są teraz tak nie stabilne i podpisując umowę na rok nie wiem czy zaoszczędze na tym czy stracę? A może przetarg ale tylko dla stacji sieciowych, chociaż one też nie mają cen jednakowych na terenie kraju? A co w takim przypadku z równym traktowaniem potencjalnych wykonawców, czy p. Kowalski właściciel stacji na miejscu nie ma prawa wziąść udział w takim przetargu? Nie wspomne już o kursach międzynarodowych?
Jednym słowem muszę to przeprowadzić, a już nie wiem jak ma wyglądać ta specyfikacja, żeby było dobrze? Może ktoś podpowie mi kilka "złotych" myśli, wskazówek na ten temat?

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 23 kwie 2009, 14:16

Tutaj nie ma żadnej wątpliwości, że trzeb astosować uPzp, jeśli wartość zamówienia przekracza równowartość 14 000 euro. Nie za bardzo wiem jak by miała być podstawa do tego aby nie stosować ustawy??

kaska26
Posty: 156
Rejestracja: 07 sty 2009, 9:39

Post autor: kaska26 » 24 kwie 2009, 7:59

edytab pisze:A jak kierowca będzie na drugim końcu kraju to co ma to paliwo wozić ze sobą?
Piszesz sobie w umowie paragraf "Zamawiający zastrzega sobie prawo zaopatrywania się w innych stacjach paliwowych, jeżeli pojazd ze względów technicznych lub przeszkód obiektywnych (np. wyjazd poza granice miasta, gminy) nie będzie w stanie pobrać paliwa u Wykonawcy."

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 24 kwie 2009, 10:18

Dziękuje!
Ja wiem, że mam stosować ustawę, tylko czasami się zastanawiam czy stosując ją zawsze te wydatki są oszczędne, celowe itp.........chyba nie zawsze.
Zanotowałam sobie i zastosuje ten paragraf. Dzięki jeszcze raz.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 27 kwie 2009, 13:01

A co z kartami paliwowymi zwanymi też kartami flotowymi, czy zastosowanie ich nie jest ograniczeniem konkurencj? Z tego co wiem takie karty stosują tylko stacje sieciowe (bp, orlen itp), a co z tymi małymi miejscowymi stacjami?
Kaska26 czy w swoim zakupie paliwa dla firmy zastosowałaś karty flotowe?

ODPOWIEDZ