kłopot z cena oleju

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 04 mar 2009, 15:21

Wiam ,
Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu przetargu na dostawe oleju opałowego. Kryterium jest cena. Wykonawcy mieli do uzupełnienia formularz cenowy gdzie podali cenę netto i brutto za 1 litr oleju, chodzi o to , że w SIWZ nie wyznaczyliśmy dnia z którego wykonawcy powinni "wziąć" ceny i się do nich odnieść np. doliczyć upust lub marżę. Nas interesowała tylko cena z formularza przedstawionego w ofercie. Podczas otwarcia ofert jeden z wykonawców był niezadowolony , że takiego zapisu nie było i w związku z tym był bardzo zdezorientowany bo nie wiedział jaką cenę ma wybrać (pytań nie zadawał) Proszę o podpowiedź czy to było nasze niedopatrzenie i taką informację powinniśmy umieścić czy niekoniecznie?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 mar 2009, 15:48

Opisaliście w sposób zrozumiały. Jeśli wykonawca nie był czegoś pewien mógł pytać. Cena, to cena, nie rozumiem jak ktoś może być niezadowolony bo czegoś nie wiedział. Skoro wykonawca nie umie napisać oferty i skalkulować ceny to niech lepiej nie startuje.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 05 mar 2009, 9:47

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 10 mar 2009, 12:52

Witam
Mam niestety dalszy ciąg kłopotów z olejem opałowym,
Po sprawdzeniu ofert okazało się że 3 z nich ma taką samą cenę więc zostały złożone oferty dodatkowe. No i tu jest problem , ponieważ 2 wykonawców w ofertach dodatkowych wzięło pod uwagę ceny z dnia w którym przygotowywali pierwszą ofertę (obniżając ja o kilka groszy) a z kolei jeden z wykonawcow skalkulował cenę na podstawie dnia w którym składana była oferta dodatkowa. (w tym dniu cena oleju była niższa i wykonawca wygrał) W związku z tym mamy protest w którym niezadowolony wykonawca upiera się , że w ofertach dodatkowych musi byc brana pod uwagę cena z pierwszego otwarcia ofert. W SIWZ, jak juz pisałam, nie podawaliśmy dnia na podstawie którego ma być kalkulowana cena do oferty, w zaproszeniu też nie było takiej informacji. A Wykonawca jest bardzo nerwowy i zdeterminowany więc chciałabym się upewnić że uznając protest jako bezzasadny zrobimy dobrze i zgodnie z ustawą. Wykonawca właśnie bardzo często powołuje się na ustawę i na nasze ciężkie przewinienia wobec prawa, uczciwej konkurencji, itp. (nie podaje konkretnych artykułów ) . Przepraszam, że się tak rozpisałam ale chciałam żeby było jasne co i jak.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 12 mar 2009, 8:54

Witam ponownie
Chciałam się grzecznie przypomnieć, czy może ktoś mi pomóc w mojej olejowej sprawie?
Z góry dziękuję za pomoc.

ODPOWIEDZ