wywóż odpadów stałych i nieczystości płynnych

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 mar 2009, 9:50

Witam!
Dzisiaj zwracam się z prośbą o pomoc do doświadczonych forumowiczów.
Mam przeprawe z księgowością na temat czy łączyć w jednym postępowaniu usługi wywozu nieczystości stałych (opróżnianie kontenerów ze śmieci) z usuwaniem nieczystości płynnych (czyli po prostu szamba).
Ja uważam, że nie, to są dwie różne usługi do wykonania, w których trzeba mieć różne wyposażenie i urządzenia nie wspomne, że nawet wg słownika CPV te usługi są ujęte w dwóch różnych grupach - pierwsza to 905 a druga 904?
A księgowość nie, trzeba zsumować bo mają jedno konto do księgowania i ta sama firma to wykonuje?
Nie wiem? Co WY na to?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 mar 2009, 9:56

Z sumowaniem zawsze jest problem. To, że księgowość ma na to jedno konto nie ma żadnego znaczenia w ocenie czy jest to jedno zamówienie czy nie. Trzeba to ocenić biorąc pod uwagę czy rzeczywiście ta sama grupa wykonawców wywozi nieczystości stałe i płynne. Ja takich zamówień nie udzielam więc nie wiem. Jeśli te same firmy mają zazwyczaj odpowiedni sprzęt i do wywozu stałych i płynnych to moim zdaniem będzie to jedno zamówienie, które nie powinno być podzielone w razie gdyby miało wejść wtedy poniżej jakiegoś progu ustawowego.

ODPOWIEDZ