Usługi szkoleniowe - art. 5 ust. 1 - negocjacje

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 14 paź 2008, 8:01

Witam:

Ministerstwo za kilka dni przekaże nam środki z rezerwy celowej. Mamy za tą kwotę
w drodze przetargu wyłonić wykonawcę, który przeszkoli 2000 nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej (do końca roku kalendarzowego – jak dla mnie to nierealne). Wartość zamówienia grubo powyżej 133.000 Euro. Przetarg nieograniczony raczej nie wchodzi w grę!

1. Czy możemy powołując się na art. 5 ust. 1 zastosować tryb negocjacji bez ogłoszenia. Jeżeli tak, to co w sytuacji, kiedy zaprosimy do negocjacji 5 wykonawców a na negocjacje przybędzie tylko jeden lub dwóch…! (ustawa wszak mówi, że musimy zaprosić minimum 5, a prowadzimy negocjacje tylko z tymi którzy odpowiedzą na zaproszenie – czy mój tok rozumowania jest prawidłowy).

2.Czy powołując się na art. 5 ust. 1 moglibyśmy skorzystać z trybu zamówienia
z wolnej ręki? (opierając się na art. 67 ust. 1, pkt. 3).

Czasu mamy bardzo mało, dużo kasy do wydania a już teraz wiem, że ze znalezieniem Wykonawcy będzie problem! Czy widzicie jakieś rozsądne wyjście z tej sytuacji??

Pozdrawiam serdecznie!!!

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 15 paź 2008, 8:00

Art. 5.1 można zastosować do usług edukacyjnych, a więc wchodzą w grę np. negocjacje bez ogłoszenia lub zamówienie z wolnej ręki. Jeśli to będą negocjacje bez ogłoszenia to trzeba pamiętać o minimalnej liczbie zapraszanych wykonawców, ale jeśli na zaproszenie odpowie np. tylko jeden, to tez można przeprowadzić negocjacje i podpisać umowę.

Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 16 paź 2008, 15:19

Bardzo dziękuję za odpowiedź

ODPOWIEDZ