to moj pierwszy raz

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
irron
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:24

Post autor: irron » 22 kwie 2008, 10:29

Witam wszystkich!
Musze urzadzic przetarg na kolektory sloneczne (wymaga tego ekofundusz) i generalnie nie wiem od czego sie zabrac. Wartosc tych kolektorow to ok 300 000 zl. Od czego mam wogle zaczac? Tylko prosze nie piszcie ze od przejrzenia ustawy PZP.

Pozdrawiam,
Michał Dabrowski

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 kwie 2008, 10:50

Panie Michale. To zbyt obszerne pytanie by odpowiedzieć. Jest zbyt wiele szczegółów, żeby o nich pisać. Najlepiej najpierw przeczytać ustawę Prawo zamówień publicznych i rozporządzenia wykonawcze oraz skorzystać z porad kogoś doświadczonego w zamówieniach jeśli w Pańskiej pracy nie macie kogoś takiego. Dobrze by też mieć jakiś dobry komentarz do Prawa zamówień publicznych i pójść na szkolenie u kogoś dobrego. Najogólniej mówiąc trzeba najpierw opisać zamówienie najdokładniej jak się da. Potem napisać całą specyfikację istotnych warunków zamówienia w której między innymi będą określone warunki udziału w postępowaniu i kryteria oceny ofert. Oczywiście trzeba sporządzić też ogłoszenie o zamówieniu i zamieścić w odpowiednich miejscach. W trakcie przetargu trzeba odpowiadać na pytania wykonawców, a potem ocenić oferty zgodnie z SIWZ. Wybrać ofertę, poinformować o tym a później zawrzeć umowę.

irron
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:24

Post autor: irron » 22 kwie 2008, 12:49

hmm... ok.
Ale jesli chodzi o sam wybór procedury - to jest w tej chwii dla mnie najwazniejsze. W PZP czytałem o "zapytanie o cenę". Generalnie ten rodzaj by mi odpowiadał tylko nie wiem czy nie ma jakichs dodatkowych obwarowan o ktorych nie wiem. Przypomne ze wartosc calego projektu to ok 300 000 zł i jestem przedsiebiorca.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 kwie 2008, 13:54

Zapytanie o cenę można zastosować jeśli przedmiotem zamówienia są dostawy lub usługi powszechnie dostępne o ustalonych standardach jakościowych. Czy te kolektory to dostawa powszechnie dostępna tak jak ołówki i długopisy? Chyba nie. Czy mają ustalone standardy jakościowe tak jak papier do drukarek? Nie wiem, to zbyt duża rzeczy żeby tak powiedzieć jak sądzę. Co do wartości, która nie może przekraczać „progów unijnych” to przy wartości 300.000 zł nie przekroczy ich, a to też jest warunek zapytania o cenę. Myślę, że o wiele bezpieczniej jest zrobić przetarg. Pamiętać też trzeba, że przy zapytaniu o cenę muszą być c najmniej dwie oferty nie podlegające odrzuceniu. Jeśli przyjdzie tylko jedna oferta nie można jej wybrać.

ODPOWIEDZ