Uzupełnienie wyciągu z KRK

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 10 lis 2008, 15:10

Witam!

Wykonawca miał złożyć wyciąg z KRK dla osoby składającej ofertę. Do złożonej oferty Wykonawca takiego wyciągu nie dołączył. Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 wezwał Wykonawcę do przedłożenia stosowego dokumentu w wyznaczonym terminie.

I tutaj zaczynają się schody – ponieważ uzupełniony dokument musi potwierdzać, że Wykonawca spełniał warunki udziału w postępowaniu w dniu złożenia oferty, a nie w dniu uzupełnienia oferty.

Jaki Sąd wyda zaświadczenie z datą wsteczną ???

Jak rozstrzygnąć taki problem???

Małgorzata_S
Posty: 23
Rejestracja: 29 paź 2008, 23:10

Post autor: Małgorzata_S » 11 lis 2008, 11:13

A postępowanie wszczęte już po 24 października?

Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 12 lis 2008, 8:12

Tak, postępowanie zostało wszczęte po wejściu w życie nowelizacji!

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 lis 2008, 9:39

Informacja z KRK ma potwierdzać niekaralność najpóźniej na dzień składania ofert. Skoro zapomniał dołączyć tej informacji do oferty, to teraz wyznaczasz mu jakiś rozsądny kilkudniowy termin i on uzupełnia ten druk, który ma ale zapomniał dołączyć. Jeśli nie ma wcale to znaczy, że wykonawca jest niepoważny i nie rozumiem dlaczego składał ofertę. Ktoś kto nie umie przeczytać siwz nie będzie też umiał wykonać umowy. Na informacji z KRK będzie data jej wydania, nie słyszałem, żeby wystawiano jakieś informacje z datą wsteczną. Jeżeli wykonawca tej informacji nie ma musi zostać wykluczony, a jego wadium trzeba zatrzymać. Nieznajomość prawa szkodzi.

pietrek
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2016, 14:41

Post autor: pietrek » 07 maja 2016, 21:29

Jestem jednym z tych oferentów, który startuje co najmniej 10 lat w przetargach ale kilka dni temu zdarzyło mi się pierwszy raz przegapić zaświadczenie KRK. Co najgorsze, nie będę dysponował zaświadczeniem z datą wstecz bo uzyskanie takiego dokumentu jest niemożliwe. Jestem uczciwym architektem, który bardzo chce wystartować w konkursie architektonicznym (zamówienie powyżej progów unijnych) organizowanym przez tutejszy urząd miasta. Wiem już, że zostanę wezwany do uzupełnienia dokumentu. Czy jest jakaś wyjątkowa procedura lub tryb, który może uratować takiego biedaka jak ja ?

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 09 maja 2016, 7:29


ODPOWIEDZ