KRK a stowarzyszenie??

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
zuza
Posty: 113
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:33

Post autor: zuza » 17 mar 2015, 13:26

Witajcie, zadzwonił do mnie gość ze Stowarzyszenia, które chce przystąpić do przetargu i pyta mnie w jakiej formie ma złożyć KRK, czy tylko dla prezesa, czy dla każdej osoby z zarządu???? Bo dla stowarzyszenia jako stowarzyszenia nie mają.... A ja nie wiem.... :(

Novid
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2013, 16:46

Post autor: Novid » 18 mar 2015, 10:28

Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.

Zamawiający może żądać aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

- w jakiej formie ? Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego
- czy tylko dla prezesa, czy dla każdej osoby z zarządu? Dla każdej osoby z zarządu.

zuza
Posty: 113
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:33

Post autor: zuza » 19 mar 2015, 13:59

Bardzo dziękuję.

ODPOWIEDZ