uzupełnienie dokumentu podmiotowego a zmiana treści oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edelka
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:51

Post autor: edelka » 15 sty 2015, 13:52

Czy uzupełniając dokumenty, które mają potwierdzić spełnienie warunku udziału w postępowaniu dotyczącego dysponowania:
1. wiedzą i doświadczeniem,
2. osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
3. odpowiednim potencjałem technicznym,

Czy Wykonawca może przedstawić nowe wykazy:
- zrealizowanych usług, dostaw, robót budowlanych,
- osób, które będą brały udział przy realizacji zamówienia,
- wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych,
tzn,. takie , w których będą inne informacje niż w pierwotnych wykazach? Np. wykazane inne roboty, dostawy, usługi, inne osoby, inne miejsca realizacji usług, inne urządzenia?

Czy takie nowe wykazy (nowe osoby, nowe miejsca, urządzenia) zmieniają treść oferty?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 sty 2015, 14:39

Po to jest właśnie możliwość uzupełnienia :)

edelka
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:51

Post autor: edelka » 15 sty 2015, 14:59

Parę osób stwierdziło, że jeśli wskazano w wykazie narzędzi konkretne miejsce (podano adres), ale np. nie wskazano czy ma ono odpowiednia powierzchnię, to uzupełniając ofertę absolutnie nie można zmienić tego miejsca... bo to będzie zmiana treści oferty... a nawet negocjujemy z wykonawcą...

No ale skoro miejsce to np. nie spełnia warunków i wykonawca uzupełni mi wykaz podając już inne miejsce, wskazując inny adres, i to będzie warunki spełniać?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 sty 2015, 16:26

Moim zdaniem to nie treść oferty i uzupełnić można, w tym wypadku gdy wykonawca przedstawi inne obiekty, osoby, miejsca itp.

edelka
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:51

Post autor: edelka » 15 sty 2015, 21:58

dziękuje, bo już myślałam, że źle rozumuję...

edelka
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:51

Post autor: edelka » 16 sty 2015, 11:33

A jeszcze jedno pytanie jak już tak jestem w temacie tych wykazów.

Czy to, że Wykonawca wskaże mi konkretne osoby lub miejsce realizacji przedmiotu zamówienia w ofercie (w dokumentach potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu), oznacza że te osoby muszą realizować zadanie, że kurs musi odbywać się we wskazanym miejscu?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 sty 2015, 13:57

Co do zasady tak, najlepiej aby zamiana nie nastąpiła w momencie podpisania umowy, osoby można zmienić w trakcie realizacji ale warunki muszą spełniać w stopniu nie mniejszym jakie wskazano w ofercie.

ODPOWIEDZ