JEDEN PRZETARG?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
wisewa11
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2010, 12:49

Post autor: wisewa11 » 25 lis 2013, 13:54

WITAM
Proszę mi powiedziec czy muszę zrobić jeden pzretarg nieograniczony podzielony na części czy mogę zrobić pzretarg nieograniczony i zapytanie ofertowe poniżej 14.000 euro.

Do tej pory robiliśmy pzretarg nieograniczony na świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu dzieci do szkół na terenie Gminy x realizowanych w formie zakupu biletów miesięcznych - te dzieci dojeżdżają do szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Tutaj rozliczenie jest poprzez zakup biletów miesięcznych

oraz zapytanie ofertowe ponizej 14 tys. na dowoz dzieci niepełnosprawnych wraz z opieką do placowek oświatowych: Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz Przedszkola Integracyjnego - te ośrodki mieszczą się poza naszą gminą.
Tutaj rozliczenie jest cena za kilometr

Pytanie
czy powinnam robić jeden pzretarg nieograniczony popdzielony na części ponieważ w budżecie mieści sie pod jednym paragrafem - dowozami czy mogę robić tak jak do tej pory

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 25 lis 2013, 14:57

Istnieją przesłanki, które determinują konieczność uznania, że mamy do czynienia z zamówieniem tego samego rodzaju. Są to m.in.:

tożsamość przedmiotowa - czyli czy przedmiot zamówienia jest taki sam, bądź ze względów technologicznych, recepturowych, właściwości fizycznych lub użytkowych może być uznany za tożsamy,
tożsamość czasowa - czyli czy postępowania o udzielenie zamówienia na przedmioty zamówienia, o których mowa powyżej są wszczynane w tym samym czasie, lub zaplanowane do wszczęcia w danej perspektywie czasowej, np. zaplanowane w planach rzeczowo-finansowych na dany rok budżetowy albo objęte decyzją o udzieleniu wsparcia finansowego na realizację określonego projektu,
tożsamość podmiotowa (wykonawcza) - innymi słowy czy jeden i ten sam wykonawca może wykonać, wyprodukować lub dostarczyć ww. przedmioty zamówienia.
Musicie sobie przeanalizować powyższe.

wisewa11
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2010, 12:49

Post autor: wisewa11 » 25 lis 2013, 15:23

przedmiot zamowienia jest moim zdaniem inny: w pierwszym zamowieniu dzieci są dowożone do szkol na terenie naszej gminy dzieci zdrowe. Tutaj w pzretargu nieograniczonym prosze o dołączenie kopi aktualnej licencji na prowadzenie działalności w zakresie objętym zamówieniem publicznym

w drugim zamowieniu są to dzieci niepełnosprawne dowożone do ośrodkow szkolno - wychowawczych poza granice naszej gminy, chociaż dla tych dzieci te osrodki sa jakby szkołami. Tutaj raczej nie potrzeba licencji.

tożsamośc czasowa jest ta sama na ten sam rok budżetowy od 01.01.2014 do 31.12.2014

tożsamośc podmiotowa - chyba może wykonywać ten sam wykonawca pod warunkiem czy ma tak duży tabor

W ustawie o oswiacee dzieci te zdrowe i niepełnosprawne mieszczą sie w tym samym artykule o placowkach oświatowych oraz w uchwale budżetowej też mieści się w jednej pozycji - dowozy

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 26 lis 2013, 9:15

wisewa11 pisze:Tutaj w pzretargu nieograniczonym prosze o dołączenie kopi aktualnej licencji na prowadzenie działalności w zakresie objętym zamówieniem publicznym

w drugim zamowieniu są to dzieci niepełnosprawne dowożone do ośrodkow szkolno - wychowawczych poza granice naszej gminy, chociaż dla tych dzieci te osrodki sa jakby szkołami. Tutaj raczej nie potrzeba licencji.
tak z ciekawośći bo nie rozumiem - dlaczego raz potrzeba na tę samą usługę przewozu osób a raz nie potrzeba licencji????

wisewa11
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2010, 12:49

Post autor: wisewa11 » 26 lis 2013, 13:31

Tak potrzebna jest licencja na oby dwie cześci, zle napisałam. W przetargu nieograniczonym wymagałam a w tym poniżej nie wymagałam dołączania tego dokumentu

ODPOWIEDZ