Aktualizacja planu zamówień do 14 tsy. euro

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 27 mar 2013, 8:44

Witam. Mam pytanko. W jakim przypadku można aktualizować plan zamówień do 14 tys. ?
1) Czy w przypadku zwiększenia środków na jakieś zadanie wiąże się obligo z aktualizacją planu?
2) czy przesunięcia w planie finansowym obligo powodują zmianę planu zamówień do 14 tys.?
3) czy nowe zadanie winno się znaleźć obligo w planie do 14 tys.
4) czy zamówienie nie ujęte w planie zamówień do 14 tys. może zostać udzielone?
Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 mar 2013, 9:05

Powiem krótko, do 14 wolna wola, tym bardziej że tworzenie planu obowiązkiem nie jest a sprawą danej jednostki.

długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 27 mar 2013, 9:41

Dzięki serdeczne.
Dopiero przejąłem te sprawy i tak pytam.
Wybieram się na szkolenie odnośnie zamówień do 14 tys. do Pana Edmunda Nowickiego. Może wiecie czy to dobry fachowiec?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 mar 2013, 10:32

Raczej nie biorę udziału w szkoleniach do 14 000 euro.
ustawa Pzp nie wskazuje wprost obowiązku sporządzania planu zamówień publicznych. Obowiązek taki wynika zazwyczaj z wewnętrznych procedur zamawiającego, które między innymi określają próg kwotowy od którego zamówienia "trafiają" do planu, a także rodzaj informacji, które powinny znajdować się w ww. dokumencie.
Brak obowiązku sporządzania planu zamówień nie może być niestety pretekstem do dzielenia zamówienia na części lub zamawiania dostaw, usłg lub robót budowlanych z naruszeniem art. 32 ust.4 ustawy Pzp. PamiętaJ, że z uwagi na obowiązki związane z budżetowaniem i rozliczaniem budżetu zobligowany jesteś do sporządzania planów finansowych i inwestycyjnych. Stanowią one podstawę do planowania sposobu udzielania zamówień w danym roku budżetowym. Natomiast zamówienia zawarte w planach inwestycyjnych i finansowych nie mogą być traktowane jako "nieplanowane" i w związku z tym zamawiane w procedurach przyspieszonych.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 28 mar 2013, 7:44

długi pisze:Pana Edmunda Nowickiego. Może wiecie czy to dobry fachowiec?
Raz byłem u tego Pana na szkoleniu w innej tematyce i moje subiektywne odczuciał były mieszane...

ODPOWIEDZ