Członkowie spółki cywilnej

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
justkasia
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2012, 17:44

Post autor: justkasia » 15 lis 2012, 17:46

Ofertę złożyła mi spółka cywilna w której są 4 ludki - Pani X, Pani Y, Pani Z i Pan A. Formularz Oferty Wykonawcy, Oświadczenia z art. 22 i art. 24, Wykaz osób zostały podpisane przez Panią X i Pana A z adnotacją że są podpisane również w imieniu Pani Y i Z. Zostało dołaczone pełnomocnictwo Pani Y i Pani Z, w który udzielają one pełnomocnictwa Panu A. Pełnomocnictwa te zostały poświadczone z zagodnośc z oryginałem tylko przez Panią X, jak również jeszcze inny dokument wymagany w SIWZ.
W związku z powyższym mam pytanie, czy wszytsko jest w porządku, czy powinnam z art. 26 ust. 3 wezwać do uzupełnienia pewłnomocnictwa Pana A, który udzielił jego Pani X?
Trochę to skomplikowane, ale może komuś uda się to rozwiązać.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 lis 2012, 9:42

A więc dok. podpisane przez X i A, w imieniu również Y i Z, Y i Z dają umocowanie dla A a gdzie umocowanie dla X?, poza tym czy do oferty dołączyli umowę spółki?

justkasia
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2012, 17:44

Post autor: justkasia » 16 lis 2012, 10:26

Nie ma umocowania dla Pani X, ani nie ma umowy spółki. W związku z tym wezwać do uzupełnienia umocowania dla Pani X? A poza tym, czy podpisanych tylko przez nią kilka dokumentów, bedzie ważne jak uzupełni umocowanie, bez podpisu Pana A.?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 lis 2012, 11:03

Umocowanie musi być podpisane przez osoby które tego dokonały, jak również nie może być tak że dokumenty podpisały dwie osoby a umocowanie jest tylko dla jednej, a więc wezwanie do uzupełnienia.

ODPOWIEDZ