Odrzucenie oferty - czy słuszne? (branża drogowa)

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
padro
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2012, 17:02

Post autor: padro » 29 paź 2012, 17:16

Witam,

Na wstępie przepraszam jeżli mój post umieściłem w złym dziale.
Mój problem jest następujący.
W przetargu na roboty drogowe miałem pierwsze miejsce ale niestety popełniłem błąd. W przedmiarze, w pozycji na wbudowanie krawężników nie doczytałem, że zamawiający zamiast karwężników betonowych wstawił krawężniki granitowe ale w zestawieniu materiałów na końcu przedmiaru nie umieścił tych krawężników granitowych. Więc jest nieścisłość pomiędzy przedmiarem a zestawieniem materiałów.
Moja oferta została odrzucona dlatego że była nie zgodna z przedmiarem. Była z to zgodna z zestawieniem materiałów. Wybrana została oferta firmy konkurecyjnej u której sytuacja była odwrotna, mianowicie miał zgodność jeśli chodzi o przedmiar ale miał inne zestawienie materiałów niż to podane w SIWZ.
W swoim odwołaniu poprosiłem o odrzucenie wyboru firmy konkurencyjnej i ponowne rozpisanie przetargu.
Pytanie czy mam jakieś szanse? Uważam, że przypadki: mój i konkurencyjnej firmy są analogiczne i powinny być rozpatrywane tak samo.
Poza tym to zamawiający popełnił błąd ponieważ ponieważ zestawienie materiałów powinno wynikać z przedmiaru a tu tego nie ma.
Pozdrawiam i proszę o pomoc....

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 paź 2012, 9:35

Jaki rodzaj wynagrodzenia?, co było w projekcie, itd., być może że zawinił sam Zamawiający.

tsubasa
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2007, 17:20

Post autor: tsubasa » 30 paź 2012, 9:39

Odwołanie zostało wniesione do KIO?

Generalnie musiałbyś dowieść swojego interesu w uzyskaniu danego zamówienia. Takim interesem nie jest powtórzenie postępowania.
Co do samego meritum to trzeba by było prześledzić zapisy SIWZ i czy faktycznie nakazywały zgodność z przedmiarem robót i dopuszczały zmianę w zestawieniu materiałów. Pewnie SIWZ rzeczywiście zawierał błąd i postępowanie powinno zostać unieważnione, ale Zamawiający próbuje ratować postępowanie i wybiera tę ofertę, która spełnia wymagania, o które w istocie mu chodziło.

Moim zdaniem odwołanie do KIO skazane jest na niepowodzenie, a Tobie pozostaje jedynie wystosowanie pisma do Zamawiającego z informacją, że zapisy SIWZ były sprzeczne, nie było możliwe złożenie oferty w pełni im odpowiadającej, a co za tym idzie postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą. Dodałbym do tego, że nawet jeśli Zamawiającemu zalezy na realizacji zamówienia w sposób opisany w przedmiarze to jesteś gotowy przedstawić ofertę korzystniejszą od konkurencji.

Właściwie to mało prawdopodobne, żeby Zamawiający sie do tego przychylił (trzeba powtarzać całą procedurę, a czas biegnie), ale to jedyne rozwiązanie, które widzę.

ODPOWIEDZ