Oświadczenie z art. 22 a konsorcjum

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
maniutek23stan
Posty: 105
Rejestracja: 10 maja 2010, 15:40

Post autor: maniutek23stan » 15 maja 2012, 10:09

Dzień dobry

Zwracam się z takim problemem. Chodzi o przetarg unijny na roboty budowlane. Był przetarg wybrany został Wykonawca, z którym podpisano umowę i zrealizował robotę budowlaną. Przyjechała kontrola z Urzędu Marszałkowskiego jakiś czas temu, żeby sprawdzić przetarg dokumentacje przetargową. Wczoraj przysłali faksem o złożenie wyjaśnień. Jednym z zarzutów jest, iż Zamawiający zawarł w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zapis, iż w przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na postawie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp musi być złożony przez każdego z Wykonawców osobno. Taki zapis w ogóle nie powinien znaleźć się. Jest to nasz błąd. Chodzi mi jak można by było przed tym obronić się oprócz przyznania się, że popełniło się błąd? Chodzi mi o uzasadnienie? Z góry będę bardzo wdzięczny za udzielona pomoc w tym zakresie.

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 maja 2012, 10:15

No faktycznie te warunki mogą spełniać łącznie taka jest idea konsorcjum, można się bronić tym że że pomimo tego tego zapisu gdyby wykonawcy złożyli osobno oświadczenia zamawiający traktował by spełnianie warunku łącznie i tyle, choć nie wiem czy to do nich przemówi.

ODPOWIEDZ