Podanie wartości końcowej zamówienia - ogłoszenie o udzi

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
agnieszka15
Posty: 52
Rejestracja: 26 paź 2011, 17:19

Post autor: agnieszka15 » 04 lis 2011, 12:03

Witam proszę o pomoc,wskazówkę, radę mamy przetarg na dwqudaniowy posiłek dla dzieci i innych osób, zamówienie podzielone na 11 części mamy już oferty i zamierzam opublikować ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na 5 zadań- części, muszę podać tam całkowitą wartość zamówienia jaka będzie, a w ofercie mam cenę jednostkową za posiłek np. 6,00 zł przewidujemy że średnio miesięcznie będzie jeść w tej szkole ok 14 osób i nie wiem jak mam wyliczyć wartość tego zamówienia skoro wiem tylko ile osób przewidywanie je i jaka jest cena jednostkowa posiłku. Pomocy nie wiem jak mam to zrobić

Drugą kwestią jest unieważnienie postępowania bo nie wpłynęła żadna oferta na jedno zadanie jak to zrobić formalnie, czy tylko publikujemy nowe ogłoszenie o zamówieniu na tą tylko jedną część?? Pozdrawiam

Ps. to są moje pierwsze kroki w zamówieniach. :)

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 04 lis 2011, 12:39

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty 4)
Oferta z najniższą ceną5) / Oferta z najwyższą ceną5)
Waluta:

--------------------------- (Wykorzystać powyższą sekcję formularza tyle razy, ile jest to konieczne) --------------------
1)Nie wypełniać w przypadku zawarcia umowy ramowej
2)W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, należy podać wszystkich wykonawców
3)W przypadku składania ofert częściowych szacunkową wartość zamówienia podaje się dla danej części zamówienia
4) W przypadku składania ofert częściowych należy brać pod uwagę cenę wybranej oferty dla danej części zamówienia, a w przypadku cen jednostkowych przemnożyć cenę jednostkową wybranej oferty przez zakładaną ilość lub zakres zamówienia
5) Należy brać pod uwagę wszystkie oferty złożone w danej części zamówienia (w tym oferty odrzucone), a w przypadku cen jednostkowych przemnożyć cenę jednostkową oferty przez zakładaną ilość lub zakres zamówienia

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 04 lis 2011, 12:43

agnieszka15 pisze:Drugą kwestią jest unieważnienie postępowania bo nie wpłynęła żadna oferta na jedno zadanie jak to zrobić formalnie, czy tylko publikujemy nowe ogłoszenie o zamówieniu na tą tylko jedną część?? Pozdrawiam
Ogłaszasz nowe postępowanie tylko dla tej części.
Jeśli szacunek poniżej progu 14tys to art. 4.8 pzp.

agnieszka15
Posty: 52
Rejestracja: 26 paź 2011, 17:19

Post autor: agnieszka15 » 06 lis 2011, 20:08

A czy cena oferty najniższa i najwyższa to jest brutto czy netto?? Bo szacunkowa wartość zamówienia jest netto?/ Ja już nic nie wiem z tych zamówień ;/ Proszę pomóżcie ;/ Ps. a czy jest ktoś kto robił przetarg częściowy na posiłki w szkołach dla dzieci??Mam dość duży dylemat przy zamówieniu i cenie bo mam tylko wartość jednostkową, liczbę średnią osób i okres realizacji a nie wiemy jak to wyjdzie z liczbą dni i nie wiem jak mam obliczyć wartość tego zamówienia ;/ Pomocy Pozdrawiam

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 07 lis 2011, 7:55

wartość zamówienia (szacunkowa)- kwota netto
kwota jaką Zam. przeznacza na realizację zamówienia - brutto.
cena oferty - kwota brutto
wadium - od wartości (netto)
zabezpieczenie - od ceny (brutto)

jak dla mnie to
wartość zamówienia = (cena jedn. za posiłek) x (ilość dni) x (ilość posiłków na 1 dzień lub liczba osób)

jak to wyjdzie z liczbą dni - to musisz sobie policzyć - kalendarz i liczymy :)


dodatkowo w umowie możesz mieć takie zapisy:
- Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia dopuszcza możliwość zmniejszenia ilości zamawianych produktów do 40%, a tym samym zmniejszenia wartości umowy określonej w ...............;
- Zakup przez Zamawiającego mniejszych ilości produktów niż wymienione w SIWZ nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy wobec Zamawiającego.
- Wykonawcy będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie za zrealizowane dostawy bez naliczania kar umownych w razie zmniejszenia ilości dostaw.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2011, 7:57 przez efigy007, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ