problem z cenami w przetargu na art. biurowe

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
Mariusz100
Posty: 30
Rejestracja: 09 sty 2011, 21:47

Post autor: Mariusz100 » 03 lis 2011, 20:49

Witam

Pojawił mi się problem w przetargu na art. biurowe z cenami.
W siwz w formularzu ofertowo-cenowym zarządałem podania ceny netto za szt. / ceny brutto za szt. / wartości brutto (tj. cena brutto x przewidywana ilość danego artykułu na cały okres trwania umowy)
Oprócz tego stworzyłem formularz w excelu w którym są wymienione limity na każda z podległych jednostek i który ma slużyc Wykonawcy do pilnowania nałożonych limitów. W formularzu tym podałem również kolumny z wartościami takimi jak w formularzu ofertowo-cenowym, z tą różnicą, że wartości brutto stanowią sumę danego artykułu z danej jednostki i dopiero limity kwotowe z każdej jednostki są sumowane na końcu (a w formularzu ofertowym wartość brutto to ilość danego artykułu na cały okres trwania umowy x cena brutto).

Żeby do tego wyeliminować potencjalne błędy w liczeniu wprowadziłem zapis, że suma całkowita brutto z formularza ofertowo-cenowego i z tego formularza excel musi się zgadzać.

No i teraz wyszło, że w sumie nie ma takiej sily zeby te 2 sumy się zgadzały bo zaokrąglenia są różne. I ten zapis akurat mogę usunąć i nic się nie dzieje. Ale problemem jest to, czy można tak to wprowadzić żeby ceny zliczone na podstawie całkowitych ilości na cały okres trwania umowy w wartość brutto umowy dały to samo co wartość brutto powstała po wykorzystaniu całego asortymentu przez np roczny okres trwania umowy?? Bo wszystko rozchodzi się o to, że na fakturach będa zamawiane cząstkwe ilości i już zaokrąglenia w tym momencie są rózne i chyba zawsze dadzą inną wartość całkowitą po ich zsumowaniu.

Bo chyba nic tu nie pomoze skupienie się tylko na cenach netto albo brutto, bo robiłem wstępne kalkulacje to i tak nie wychodzi nigdy to samo.
Nie wiem czy w miare jasno określiłem moj problem, ale mam nadzieje, że tak.

ODPOWIEDZ