dwie ofretyczy można rozdzielić

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
lesnik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:22

Post autor: lesnik » 26 mar 2011, 14:07

złożyłem zgodnie z SIWZ ofertę na dwa pakiety (w jednej jednostce), które były w jednej kopercie. Na załącznikach wymieniłem wymagany sprzęt i pracowników, były tylko dwa różne formularze ofertowe. Wygrałem obydwa parkiety, jednak na jeden z nich wpłynęło odwołanie i procedura trwa do tej pory, zamawiający twierdzi że na ten drugi pakiet choć nie wpłynął protest nie może podpisać umowy bo moją ofertę rozpatruje całościowo. Czy ma rację?

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 27 mar 2011, 10:57

a jaki zarzut wniósł Wykonawca? Podaj dane z kopii odwołania

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 mar 2011, 16:41

Osobno to można rozpatrywać sytuację kiedy zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w tym wypadku są pakiety i mało danych aby coś podpowiedzieć.

lesnik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:22

Post autor: lesnik » 27 mar 2011, 18:04

SIWZ umożliwiała sporządzenie dokumentacji na dwa pakiety (leśnictwa) w jednej "kopercie" z osobnymi formularzami cenowymi. Na załącznikach były wymienione osoby, sprzęt itd. razem dla dwóch pakietów (na części załączników rozdzielone były osoby i sprzęt na poszczególne pakiety) SIWZ tak dopuszczała i tak samo było w zeszłym roku. Na jeden pakiet wpłynęło odwołanie na drugi nie, a zamawiający stwierdził iż na obydwa nie może podpisać umowy, bo rozpatruje to jako całość czy ma rację? Zarzuty dotyczyły braku przeglądu technicznego pojazdów mimo iż dostarczyłem ważne dowody a SIWZ nie precyzowała iż mają to być dowody z ważnym badaniem a jedynie ważne dowody rejestracyjne, a drugi że nie mam przerobu bo usługa to ponoć to samo co umowa, i mimo że miałem przerób w trzech leśnictwach w tej jednostce (trzy umowy)to nie mogłem podać ich jako jednej usługi a prace były takie same.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 18:08 przez lesnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 mar 2011, 18:49

Jeżeli nie jest to postępowanie częściowe (dopuszczenie składania ofert częściowych) to faktycznie nie można podpisać umowy ze względu na odwołanie.

ODPOWIEDZ