dzielenie zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 13 paź 2010, 21:13

mam wykonać roboty budowlane tj. wymianę witryn w pięciu nieruchomościsch, czy mogę zastosować kc i realizować zamówienie na każdą nieruchomośc oddzielnie , czy muszę zastosować ustawę i ogłosić przetarg. Wymiana witryn dotyczy nieruchomości wpisanych w rejestr zabytków?

pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 13 paź 2010, 21:15

potrzebuję szybkiej odpowiedzi . Grunt pali mi się pod nogami.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 paź 2010, 21:38

Tutaj raczej nie ryzykuj - nie dziel zamówienia.

pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 13 paź 2010, 21:51

a jeśli każda witryna ma oddzielny projekt

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 paź 2010, 7:44

Dla ustalenia czy w danym przypadku mamy do czynienia z jednym zamówieniem, czy też z odrębnymi zamówieniami konieczna jest analiza okoliczności konkretnego przypadku. W tym celu należy posługiwać się takimi kryteriami jak tożsamość przedmiotowa zamówienia (dostawy, usługi roboty budowlane tego samego rodzaju i o tym samym przeznaczeniu), tożsamość czasowa zamówienia (przewidzenie przez zamawiającego pełnego zakresu przedmiotowego zamówień sfinansowanych i udzielanych w znanej zamawiającemu perspektywie czasowej, obejmującej zasadniczo okres jednego roku budżetowego, finansowego albo objęty decyzją o udzieleniu wsparcia finansowego na realizację określonego projektu) i możliwość wykonania zamówienia przez jednego wykonawcę. Innymi słowy konieczne jest ustalenie czy dany rodzaj zamówienia mógł być wykonany w tym samym czasie, przez tego samego wykonawcę. I tak z odrębnymi zamówieniami będziemy mieli do czynienia w sytuacji, gdy przedmiot zamówienia ma inne przeznaczenie lub nie jest możliwym jego nabycie u tego samego wykonawcy. W przeciwnym wypadku, tzn. gdy udzielane zamówienia mają to samo przeznaczenie oraz dodatkowo istnieje możliwość ich uzyskania u jednego wykonawcy należy uznać, iż mamy do czynienia z jednym zamówieniem. Przy czym dla przyjęcia powyższej oceny nie ma istotnego znaczenia ustalenie źródeł finansowania danego zamówienia. Jeżeli zatem w tym samym czasie możliwe jest udzielenie tożsamego przedmiotowo zamówienia, które może być wykonane przez jednego wykonawcę, mamy do czynienia z jednym zamówieniem, bez względu na fakt, czy jest ono finansowane przez zamawiającego z jednego, czy też z kilku różnych źródeł (np. z wykorzystaniem środków pochodzących z programów finansowanych ze środków UE). Wartość tak określonego zamówienia należy oszacować zgodnie z postanowieniami art. 32 - 35 ustawy Pzp.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 09 lut 2011, 13:00

witam
mam prośbę:potrzebuję artykułów,publikacji w temacie:jak uniknąć dzielenia zamówienia?mam problem z usługami ale specjalistycznymi typu opracowania techniczne itp. .Może ktoś coś takiego ma?dziękuję:)

ODPOWIEDZ