polisa ubezpieczeniowa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 15 lip 2008, 11:44

Zamawiający w SIWZ zażądał od wykonawcy przedstawienia polisy lub innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
Wykonawca do oferty dołączył polisę, w której jest zapis iż "rodzaj działalności podlegającej ubezpieczeniu: sprzątanie, zarządzanie nieruchomościami".
Z KRS wynika, iż wykonawca w przedmiocie działalności ma również wymienione roboty budowlane (szczegółowo rozpisane - 8 pozycji).
Czy sprawdzając polisę odnosimy się do zapisów w KRS, czy w takim przypadku wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej dział. gospo.?

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 21 lip 2008, 16:02

no i tu powstaje wątpliwość. Czy mówić będziemy o działalności gospodarczej de facto prowadzonej cyz działalności gospodarczej jaka ma wpisaną w KRS. Zamawiający powinien badać czy polisa obejmuje zakres faktycznie prowadzonej działalności! Należy zatem zbadać przede wszystkim czy zakres ochrony ubezpieczeniowej jest adekwatny do przedmiotu zamówienia, to biem najbardziej interesuje zamawiającego.
Zatem bezsprzecznie należy badać zakres faktyczny (por. UZP/ZO/0-333-07)

ODPOWIEDZ