podwykonawca

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
dorotaf
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:41

Post autor: dorotaf » 21 lut 2009, 15:01

Czy są jakies konsekwencje dla Wykonawcy, który nie wskazał w formularzu oferty które części zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom (pomimo zapisów w SIWZ, że Wykonawca wymaga wskazanie elementów które zostaną powierzone podwykonawcy), a w trakcie realizacji umowy zechce z podwykonawców skorzystać? Co w sytuacji jesli elementem zamówienia jest audyt finansowy który jest przeprowadzany przez biegłego rewidenta, który nie działa jako osoba fizyczna tylko podmiot, a więc jest podwykonawcą i na etapie składania ofert Wykonawca (który sam nie ma uprawnień do przeprowadzania audytu) powinien wpisać że z podwykonawcy jednak skorzysta.

pjasio253
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2009, 18:19

Post autor: pjasio253 » 26 lut 2009, 13:40

Czy masz 100% pewność, że Wykonawca nie jest w stanie zrealizować zamówienia samodzielnie? A może właśnie je zdobył, tylko czeka na oficjalne "papiery z urzędu"? Z treści postu wynikałoby, że Wykonawca jest osobą fizyczną, czy tak?
Jednym z wyjść jest wezwanie do złożenia wyjaśnień do złożonej oferty i jeśliby potwierdziłyby się Twoje przypuszczenia to może jest sens w wykluczeniu go na podstawie art.24.2.2. Wg mnie oferta nie podlega uzupełnieniu na podstawie art.26.3. Rzuć okiem na zeszyty orzecznicze KIO (dwa są na stronie UZP).
Pozdrawiam

jasonnever
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36

Post autor: jasonnever » 01 gru 2014, 12:40

Audyt w sensie doskonalenia pracy w danej jednostce jak najbardziej jest dobrą sprawą. Niestety u nas mało kogo interesuje doskonalenie pracy tylko jej wykonanie. Zapomina się, że zamówienia publiczne to nie tylko siwz, ale współpraca z działem prawnym, księgowością czy jednostkami specyfikującymi zakupy. Audyt podobny do tego w systemie ISO zmierzający do doskonalenia procedur- jak najbardziej tak. Audyt jako sprawdzanie czy wszystko jest zgodne z ustawą i sprzeczanie się z udzielającymi zamówień co do zastosowania danej interpretacji jakiegoś przepisu-zdecydowanie nie (to już robi UKS, NIK i parę innych jednostek).

ODPOWIEDZ