co w pełnomocnictwie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
zala
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:40

Post autor: zala » 26 wrz 2007, 9:47

witam, chcialam sie zapytac co powinno zawierac pelnomocnictwo, ktore otrzymalam od dyrektora na czynnosci zwiazane z przetargiem

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 wrz 2007, 10:04

Jak rozumiem chodzi o pełnomocnictwo z art. 18 ust. 2. Prawa zamówień publicznych: „Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiadają także inne osoby w zakresie, w jakim powierzono im czynności w postępowaniu oraz czynności związane z przygotowaniem postępowania. Kierownik zamawiającego może powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, określonych w niniejszym rozdziale, pracownikom zamawiającego.”
Pełnomocnictwo powinno zawierać wyliczenie konkretnych czynności do których jest Pani upoważniona albo ogólną klauzulę, że kierownik zamawiającego upoważnia do wykonywania wszystkich czynności związanych z przeprowadzeniem postępowania począwszy od wszczęcia do wyboru najkorzystniejszej oferty bądź unieważnienia postępowania. Można też upoważnić do czynności związanych z przygotowaniem postępowania (przygotowanie i zatwierdzenie SIWZ, ogłoszenia o zamówieniu, wyboru trybu postępowania).

ODPOWIEDZ