Otwarcie kopert z pominięciem jednej

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
BETKA
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2009, 7:47

Post autor: BETKA » 06 mar 2009, 8:04

Witam,

Mam pytnie dotyczące błędu polegającego na otwarciu kopert przez komisje z pominięciem jedenj z nich, z powodu "zawieruszenia się" jej na terenie siedziby Zamawiającego.
Na otwarciu kopert zjawili sie wykonawcy, a wspomniana wyzej oferta została złożona w wymaganym terminie.

Co powinniśmy zrobić w tej sytacji? Jak powinna wygladac dalsza procedura? Czy mozemy komisyjnie otworzyc zagubiona koperte jeszcze tego samego dnia czy moze to byc dzien kolejny? Czy zawiadamiajac oferentów których koperty zostały złożone powinnismy dopraszac sie ich zgdy na tego typu postepowanie?
Czy musimy poprostu uniewaznić postępowanie?

Z góry dziękuje za pomoc fachowców,

Pozdawiam,

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 mar 2009, 9:42

Najlepiej by było gdyby w trakcie otwierania ofert wykonawca, który ją złożył przypomniał o tym. Jeśli wtedy szybko byście ją znaleźli i otwarli to przetarg byłby do uratowania. Jeśli nie otwarliście to moim zdaniem sprawa jest już beznadziejna i trzeba unieważnić. Wszystkie złożone w terminie oferty powinny być otwarte na otwartej dla wszystkich sesji otwarcia ofert. Nie ma żadnej innej procedury otwierania ofert, bo wtedy łatwo by zmanipulować wynikiem przetargu.

BETKA
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2009, 7:47

Post autor: BETKA » 06 mar 2009, 14:07

Dziekuje bardzo za odpowiedz, tak szybko, miałam nadzieje ze moze uda się to jeszcze uratować, ale była to tylko nadzieja.
Dziekuje.

ODPOWIEDZ