Oświadczenia wykonawcy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 24 paź 2007, 9:11

Jeszcze jedno pytanie
Oferent zadał 2 pytania dot. 2 parametrów urządzenia, zamawiający odpowiedział.
Nastepnie oferent oświadczył w oswiadczeniu wykonawcy, że dla pierwszego parametru spełnia wymagania z wyraźnym zaznaczeniem, ze uwzględnił odpowiedź na pytanie, natomiast co do drugiego parametru oferent równiez napisał, że spełnia wymagania, ale bez zaznaczenia ,że uwzględnił odpowiedź na pytanie.
Jak zamawiający ma to rozumieć i co powienien zrobić?

Mam nadzieje, ze napisałam w miare zrozumiale o co mi chodzi.
Będę wdzięczna, za jeszcze jedna podpowiedź.
Pozdrawiam
Kasia

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 paź 2007, 9:18

Wykonawca nie ma obowiązku pisać w oświadczeniach w ofercie, że przygotowując ofertę uwzględnił odpowiedzi na pytania, bo one go wiążą z mocy prawa (no chyba, że udowodni, że ich nie otrzymał, bądź nie były zamieszczone w internecie). Jeżeli wykonawca chce przygotować poprawną ofertę, a nie pobrał pisemnie SIWZ-u, to musi codziennie po kilka razy śledzić stronę zamawiającego, żeby mieć wszystkie aktualne odpowiedzi na pytania i modyfikacje. Jeśli coś przegapi i źle przygotuje ofertę to jego wina, że oferta będzie odrzucona. Jeżeli jego oferta jest poprawna pod względem odpowiedzi jakich udzielił zamawiający to oferta jest dobra.

ODPOWIEDZ