oświadczenia członków komisji przetargowej

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Phobos
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2007, 12:12

Post autor: Phobos » 13 sie 2007, 10:40

Czy członkowie komisji mogą złożyć oświadczenia zgodnie z art. 17 w dniu 02.04.2007 r., jest to również termin otwarcia ofert, jeżeli wcześniej tzn. 20.02.2007 r. komisja wnioskowała do dyrektora o zatwierdzenia SIWZ?

Marcin R
Posty: 78
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

Post autor: Marcin R » 13 sie 2007, 10:48

członkowie komisji mogą złozyć takie oświadczenia dopiero w dniu otwarcia ofert, bo skąd wcześniej mają wiedzieć jacy wykonawcy złożą oferty 9art 17 ust. 1 pkt 2 - 4).

Phobos
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2007, 12:12

Post autor: Phobos » 13 sie 2007, 11:24

a co z przesłanką z art. 17 ust 1. pkt 5, dodam że komisja nie ma charakteru stałego

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 sie 2007, 14:35

Teoretycznie komisja może złożyć te oświadczenia wcześniej. Pytanie tylko kiedy była pierwsza czynność komisji w postępowaniu. Wnioskowanie o zatwierdzenie siwz dokonuje się przed wszczęciem postępowania, a więc wtedy nie są jeszcze potrzebne oświadczenia z art. 17. Zauważmy też że sama przesłanka z art. 17 ust 1 pkt 5) jest dosyć absurdalna, bo przecież urzędnik w ogóle nie może być karany obecnie by pracować w samorządzie, a zwłaszcza zajmujący się zamówieniami publicznymi. Jeśli komisja dokonywałaby czynności wobec wykonawców przed złożeniem ofert to mogliby wtedy podpisać, zasadniczo jednak podpiszą tuż po otwarciu ofert.

ODPOWIEDZ