Ostateczne rozstrzygnięcie protestu

Ciekawe, kontrowersyjne i pouczające orzeczenia zespołu arbitrów przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 sie 2007, 11:06

Ostateczne rozstrzygnięcie protestu - Rzeczpospolita, 21 sierpnia 2007

Wykonawcy nie mogą podważać decyzji zamawiającego podjętej na skutek ostatecznego rozstrzygnięcia protestu - wynika z postanowienia zespołu arbitrów z 8 sierpnia 2007 r. (sygn. UZP/ZO/0-954/07).

W przetargu na eksploatację oczyszczalni ścieków zamawiający pierwotnie wykluczyli jedną z firm. Ta odwołała się do arbitrów, którzy uznali, że nie było podstaw do wykluczenia.

Na podstawie tego wyroku zamawiający dokonał ponownej oceny ofert i uznał ofertę tej firmy za najkorzystniejszą. Zaprotestował przeciwko temu konkurencyjny przedsiębiorca.

Arbitrzy, do których trafiła ta sprawa, odrzucili odwołanie. Powołali się na art. 187 ust. 4 pkt 7 prawa zamówień publicznych. - Przepis ten, będący wynikiem obowiązującej od 25 maja 2006 r. zasady koncentracji postępowania odwoławczego, stanowi, że zespół arbitrów odrzuca odwołanie dotyczące czynności, które zamawiający wykonał zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu -wyjaśniła przewodnicząca składu orzekającego Danuta Dziubińska. Zwróciła ona uwagę, że wartość zamówienia, którego dotyczył spór, wynosiła 273 tys. euro, a w takiej sytuacji za ostateczne rozstrzygnięcie protestu uważa się wyrok zespołu arbitrów.

ODPOWIEDZ