organizacja pozarządowa jako zamawiający

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
wenik
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2007, 19:06

Post autor: wenik » 23 gru 2007, 20:20

Pracuję w organizacji pozarządowej. Mamy przyznane fundusze częściowo z UE i 2 polskich fundacji na przeprowadzenie kilkuletniego projektu. Planowany jest zakup różnego sprzętu na kwotę powyzej 60000 euro oraz zatrudnianie tylko osób fizycznych na zlecenie/dzieło. Czy zakup sprzętu i wykonywanie prac powinno być ustalane na drodze zamówienia publicznego? Z przeczytanych informacji wnioskuję, że tryb postępowania zależy nie od obowiązujących wymagań ustawy o zam.publ., ale od tego czy w umowie z dawcą funduszy jest taki wymóg. Czy to się zagadza?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 gru 2007, 7:38

To prawda, jeżeli zamówienie jest finansowane z udziałem środków, których przyznanie jest uzależnione od zastosowania procedury udzielania zamówienia określonej w ustawie Prawo zamówień publicznych, to przy udzielaniu zamówienia należy zastosować rygory tej ustawy (art. 3 ust 1 pkt 6) ustawy Pzp).

ODPOWIEDZ