omyłka rachunkowa

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ewkamp
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2008, 13:37

Post autor: ewkamp » 17 kwie 2008, 7:43

miałam otwarcie ofert (przetarg nieograniczony), kwota zamówienia ok 500.000 zł Wykonawca najtańszy popełnił bąd rachunkowy na ok. 35.000 zł (po obliczeniu poprawnych kwot - dalej oferta najtańsza). I chodzi o to czy kwotę 35.000 zł moge traktować jako omyłkę rachunkową czy też odrzucić tą ofertę bo takiej kwoty nie można uznać za omyłkę rachunkową?
uff, mam nadzieję, że coś z tego rozumiecie..

Kati
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:41

Post autor: Kati » 17 kwie 2008, 12:57

Jeżeli jesteś pewna, że jest to omyłka rachunkowa, którą możesz poprawić na podst. art. 88, to nieistotna jest kwota. Warunkiem poprawienia
omyłek rachunkowych, jest stwierdzenie, że omyłki te rzeczywiście zaistniały i to przy obliczeniu ceny. Nastepnie zgodnie z art. 87 zawiadamiasz wykonawcę i czekasz, aż wyrazi zgodę na poprawienie omyłki. Może być tak, że nie wyrazi i ofertę odrzucasz na podst. art. 89 ust 1 pkt. 7

Musisz natomiast sprawdzić czy kwota o której piszesz nie przewyższa kwoty którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 kwie 2008, 23:19

To prawda. Nie ma znaczenia kwota o jaką się poprawia. Ważne, żeby dokonało się to zgodnie z art. 88 PZP. Ja ostatnio poprawiałem omyłkę rachunkową o kilkaset tysięcy złotych. W porównaniu jednak z ceną oferty to i tak było niewiele bo cena ofertowa wynosiła ponad sto milionów.

ODPOWIEDZ