Omyłka w obliczaniu ceny

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
tsubasa
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2007, 17:20

Post autor: tsubasa » 23 lip 2008, 12:19

Mam następująca sytuacje:
W formularzu ofertowym poprosilismy Wykonawcow o wskazanie ceny jednostkowej netto i ceny jednotkowej brutto za jednokrotne wykonanie okreslonej usługi. Jeden z Wykonawców źle zaokraglił wartość brutto, róznica wynosi 1 gr.
np. zaoferowal 4,70 netto x 1,22 = 5.734 brutto, czyli powinien wpisac 5.73, a wpisuje 5.74

Czy ta omylka kwalifikuje sie do poprawienia? Bo z art. 88 Pzp nie płynie jasno taka możliwość. Moze ktos slyszal o jakims wyroku w podobnej sprawie?

krzys1984
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2008, 13:34

Post autor: krzys1984 » 11 sie 2008, 13:25

należy nakazać wykonawcy poprawienie omyłki rachunkowej

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 sie 2008, 14:24

Omyłki rachunkowe poprawia zamawiający, nie wykonawca. Wykonawca może nie zgodzić się z poprawieniem omyłki a wtedy jego oferta jest odrzucana na mocy art 89 ust 1 pkt 7

ODPOWIEDZ