Ogłoszenie o udzieleniu - tryb wolna ręka

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
Elżbieta
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:45

Post autor: Elżbieta » 04 mar 2008, 9:45

Proszę o pomoc. Przeprowadzam postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki na usługi zdrowotne (15 umów kontraktowych) - wartość ogólna pow. progu unijnego. Na podstawie art. 5 ust. 1 dla zamówień określonych w pkt 9 (usługi zdrowotne), zamwiający może nie stosować przesłanek wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki oraz obowiązku informowania Prezesa Urzędu. Co z ogłoszeniem o udzieleniu zamówienia? Zgodnie z art. 95 zamawiający zamieszcza ogłoszenie w zależności od wartości , rozumiem że dotyczy to wszystkich trybów. Ze względu na wartość zamówienia ogłoszenie powinno być umieszczone w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych.... Ale na stronie Urzędu nie ma ogłoszeń o udzieleniu zamówień w trybie wolnej ręki. W związku z powyższym gdzie i czy należy umieścić ogłoszenie o udzieleniu zamówienia?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 mar 2008, 13:21

W punkcie IV.1.1) „unijnego” ogłoszenia o zamówieniu zaznaczamy punkt „Negocjacyjna bez uprzedniego ogłoszenia” i wypełniamy załącznik D do ogłoszenia.

Elżbieta
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:45

Post autor: Elżbieta » 04 mar 2008, 14:50

Panie Piotrze , dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam dalsze pytana. Przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki przeprowadzono negocjacje z 15 wybranymi osobami, z którymi zawarto umowy. W związku z tym przeprowadzono 15 postępowań a więc tyle samo protokółów i tyle samo umów a więc ogłoszenie o udzieleniu też należy umieścić odrębnie dla każdego z postępowań z wartością kontraktu. Co w tym przypadku z uzasadnieniem wyboru trybu? Przecież na podstawie art.5 ust 1 dla zamówień określonych w pkt 9 zamawiający może nie stosować przesłanek wyboru trybu. Pozdrawiam.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 mar 2008, 8:04

W przypadku udzielania zamówień, których przedmiotem są usługi zdrowotne zamawiający może nie stosować przepisów ustawy dotyczących przesłanek wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki. Nie trzeba mieć więc żadnego szczególnego uzasadnienia i nie trzeba się nim wykazywać. W takim wypadku teoretycznie nie ma sensu wypełniać załącznika D do ogłoszenia o udzielenia zamówienia. Być może da się go wcale nie wypełnić, aczkolwiek nie wiem tego na pewno, bo sam nie byłem w takiej sytuacji.

Bogdan.Kotecki
Posty: 97
Rejestracja: 07 maja 2010, 17:25

Post autor: Bogdan.Kotecki » 01 kwie 2011, 9:54

Odkopię dinozaura, ale może przyda się dla potomnych. Prośba o potwierdzenie:
Czy, obowiązek "ogłoszenia o zamówieniu" powyżej progów unijnych w Dz.U.UE nie dotyczy zamówienia z wolnej ręki, negocjacji bez ogłoszenia oraz zapytania o cenę?

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 01 kwie 2011, 11:49

Obowiązku nie ma, jednak można skorzystać z ogłoszenia o dobrowolnej przejrzystości ex-ante, pamiętaj o powiadomieniu prezesa oraz o odpowiednim stosowaniu uzupełniających + obowiązek ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2011, 11:50 przez lex, łącznie zmieniany 1 raz.

lopatka1255
Posty: 21
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:25

Post autor: lopatka1255 » 19 wrz 2011, 20:47

Odswieżam temat:
Udzielamy zamowienia z wolnej ręki na podst. art. 67 ust. 1 pkt. 1a zamowienie dotyczy świadczenia usług dystybucji (przesyłu) energii elektrycznej. Jest to zamowienie powyżej progu art.11 ust. 8 .Umowa ma byc zawarta na czas nieoznaczony.Zgodnie z art. 67 ust. 3 nie musimy powiadamiać Perzes uzp o wszczęciu postępowania. Ogłoszenia o zmaiarze umowy tez nie zamieścilismy(nieobowiązkowe).Moje pytanie brzmi:
Jeżeli wartość szacunkowa przekracza prog unijny ogloszenie o udzieleniu zamowienia umieszczam w Dzienniku Oficjalnych Publikacji.
Jest tam taka pozycja "koncowa wartosc zamowienia" i nie wiem co mam wpisac. Czy pominac tą pozycję?
Wartość szczaunkowa zostala ustalona zgodnie art. 34 ust 3 pkt. 1,ale wartości koncowej nie znam, ponieważ tak jak pisalam powyzej umowa bedzie zawarta na czas nieoznaczony.
Tak samo nie wiem co zaznaczyć kryteria oceny ofert- chyba powinnimy zostawić miejsce puste,ponieważ niemam kryteriow.Umowę musimy podpisac z firmą energetyczną ktora jest monopolistą (u nas) w zakresie dystrybicji energii.
Bardzo proszę o pomoc.
Dizkuje

ODPOWIEDZ