ogłoszenie o przetargu

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
zsylwia
Posty: 41
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:41

Post autor: zsylwia » 21 cze 2007, 14:43

Witam
Znalazłam na stronie pewnego urzędu ogłoszenie o przetargu jednak nie mogłam go później odnaleźć na stronie www.bzp. ani www.portal.uzp.pl. Pytanie jest następujące jak długo może czekać zamawiający z umieszczeniem ogłoszenia na portalu. zamówienie jest powyżej 60 tys. na usługi i dostawę.
Sprawdzam przetargi równiez w na stronie firmy która wyszukuje przetargi i oni ich nie mają w bazie. Napisałam do nich maila i w sumie nie wiem czy potrzebnie zrobiłam zamieszanie. Prosze o pomoc
Sylwia
Ps. czy wy też macie problem z zalogowaniem się?? czasem musze wpisywac 5 razy dane zanim sie zaloguje..

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 cze 2007, 11:53

Zamawiający powinien zamieścić ogłoszenie w BZP i jednocześnie na swojej stronie i na tablicy ogłoszeń. Jeżeli nie ma go w BZP to być może go tam nie zamieścił i naruszył tym samym prawo. Jest jeszcze inne wyjaśnienie. Może wartość zamówienia kwalifikowała go do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i tam zostało przekazane.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 13 wrz 2007, 9:41

a kiedy trzeba wystapic z ogloszeniem o przetargu i kiedy przygotowac specyfikcje, ja jeszcze nie robilam przetargow i nie wiem jak to jest

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 wrz 2007, 22:41

To bardzo ogólne pytanie kryjące za sobą dużo treści. Nie pozostaje nic innego jak odesłać do ustawy Prawo zamówień publicznych i do rozdziału o poszczególnych trybach udzielania zamówień, ewentualnie do komentarzy do ustawy. Ustawa reguluje sprawy dokumentów niezbędnych w postępowaniu. Art. 36 mówi o treści specyfikacji, a 41 o treści ogłoszenia w przetargu nieograniczonym. Całość tematu jest zbyt obszerna by opisać go na forum. Proszę o pytania bardziej szczegółowe.

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Post autor: Skarbek » 26 wrz 2007, 11:57

Witam wszystkich,
Mam kolejne pytanie [FONT=Wingdings]J[/FONT]
Jaki jest najkrótszy okres jaki zamawiający musi dać wykonawcy od ogłoszenia o zamówieniu do złożenia ofert??
W moim przypadku zamawiający zamieścił ogłoszenie o przetargu na swojej stronie www w dniu 20.09, a termin składania ofert określił na 26.09. Jest to 6 dni wiec czy można stwierdzić ze złamał Art. 43??
Jak zawsze liczę na szybką odp.
pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 wrz 2007, 12:27

Tak, zamawiający złamał prawo. Zgodnie z art. 43 ust 1 Pzp: „Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, zamawiający wyznacza termin składania ofert, z uwzględnieniem czasu niezbędnego do przygotowania i złożenia oferty, z tym że w przypadku dostaw lub usług termin ten nie może być krótszy niż 7 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, a w przypadku robót budowlanych - nie krótszy niż 20 dni.”

Jeśli zamawiający zamieścił ogłoszenie 20 września, to siódmym dniem terminu jest 27 września. Nie wlicza się do biegu terminu dnia zamieszczenia ogłoszenia. Jeszcze lepiej na dzień składania ofert wyznaczyć 28 września, bo wtedy nie ma wątpliwości, że wykonawcy mają pełne 7 dni do przygotowania oferty.

ODPOWIEDZ