ogloszenie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
zala
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:40

Post autor: zala » 30 paź 2007, 10:10

podpisalismy umowe na dostawe prasy (tryb zapytania o cene) i musze zamiescic ogłoszenie w Biuletynie Zamówien Publicznych czy powinnam wybrac formularz ZP-403 - ogłoszenie o udzieleniu zamówienia ?
ile mam czasu na zamieszczenie takiego ogloszenia ?
dziekuje

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 paź 2007, 20:44

Tak, należy wypełnić formularz ZP-403 zaznaczając w nim w punkcie IV.1), że chodzi o tryb zapytania o cenę. Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, zgodnie z art. 95 ust 1 Prawa zamówień publicznych, zamieszcza się w Biuletynie Zamówień Publicznych niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Najlepiej więc, zamieścić ogłoszenie jak najszybciej, najlepiej zaraz następnego dnia po podpisaniu umowy albo w dwa dni później jeśli nie dało się tego zrobić wcześniej. Późniejsze zamieszczenie ogłoszenia o udzieleniu zamówienia nie będzie miało wpływu na ważność umowy jednakże może być podstawą wytknięcia przez organy kontrolne niedochowania wszystkich postanowień ustawy.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 16 lis 2007, 14:29

ale ogloszenie sie wysyla samodzielnie do BZ{
czy przy samodzielnym publikowaniu jest jakies limit slow?
bo ja chcialabym napisac ogloszeniw zbieorcze na wszystkie czesci od razu

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 16 lis 2007, 14:37

chcialam jeszcze zap czym sie rozni ogloszenie o udzielenie zamowienia a ogloszenie o zamowieniu? i kiedy co sie stosuje

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 lis 2007, 14:57

W postępowaniu częściowym zamieszcza się wspólne ogłoszenie dla wszystkich części i raczej na pewno powinno wystarczyć miejsca, bo są odpowiednie załączniki do ogłoszenia o zamówieniu w którym wpisuje się poszczególne części zamówienia. Proszę zerknąć do formularza ogłoszeń. Są one opublikowane w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2007 r. w sprawie wzorów ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych w Dzienniku Ustaw Nr 102, poz. 693 z 2007 roku.

Jak sama nazwa wskazuje w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia zamieszczamy informacje o udzielonym zamówieniu czyli głównie o tym z kim zawarto umowę na skutek przeprowadzonego postępowania. W ogłoszeniu o zamówieniu zamieszczamy informacje o postępowaniu, które rozpoczęliśmy, o tym jakie są warunki udziału w postępowaniu, jaka jest data składania ofert. Także namawiam do zapoznania się z formularzem ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanym w tym samym Dzienniku Ustaw, który wymieniłem powyżej.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 19 lis 2007, 7:55

a kiedy sie publikuje ogloszenie o udzieleniu zamowienienia, a kiedy ogloszenie o zamowieniu

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 lis 2007, 8:35

Proszę, nie zadawaj takich pytań. Po prostu weź ustawę do ręki i przeczytaj. Naprawdę nie unikniesz tego pracując w zamówieniach publicznych. To są podstawowe sprawy związane z przetargami i naprawdę Prawo zamówień publicznych przynosi odpowiedzi na te pytania.

kosta123
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2007, 9:20

Post autor: kosta123 » 19 lis 2007, 10:24

Witam
Startowaliśmy w przetargu na roboty budowlane, było pięcioro oferentów, z których zasadniczo jeden przekraczał kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ten sam przetarg jest ogłaszany po raz trzeci: za pierwszym razem jeden pakiet został zrealizowany, a dwa unieważnione (przekroczenie ceny). Drugi przetarg został unieważniony, ale tylko my startowaliśmy i owszem znacznie przekroczyliśmy ofertę cenową. Teraz był trzeci przetarg, my znaliśmy cenę jaką przeznacza zamawiający na roboty, podobnie jak jedna firma która startowała w pierwszym przetargu, w związku z tym wpasowaliśmy się w cenę dwóch różnych pakietów. Jednakże znaleźli się dużo tańsi, a nawet bardzo dużo tańsi od nas. Mimo to nie ogłoszno do tej pory wyniku przetargu, a jutro mija termin związania z ofertą. Nie dostaliśmy też prośby na przedłużenie tego terminu.
Moim zdaniem jeden z tańszych oferentów ("zresztą znajomy zamawiającego") stwierdził że się pomylił w kosztorysie i po podpisaniu umowy wykonałby robotę "za darmo". Myślę że żal mu było stracenia wadium w przypadku niepodpisania umowy, więc rozwiązaniem jest przeczekanie terminu związania z ofertą, kiedy zamawiający musi zwrócić wadium, a wybrany wykonawca nie musi podpisać umowy. Tylko na ile jest to uczciwe w stosunku do innych wykonawców? Czy po terminie związania z ofertą ogłasza się normalny wynik przetargu, czy ze względu na to unieważnia się postępowanie? A jak to potem uzasadnią?

kosta123
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2007, 9:20

Post autor: kosta123 » 19 lis 2007, 10:31

W specyfikacji było wyraźnie napisane, że podpisanie umowy nastapi po siedmiu dniach od dnia ogłoszenia wyniku przetargu, jednakże nie później niz przed terminem zwiazania z ofertą. W związku z tym, zamawiający już nie dopełnił formalności i czy za to może ponieść jakieś konsekwencje?

zaczyna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2006, 9:04

Post autor: zaczyna » 19 lis 2007, 14:57

złóż bezzwłocznie protest na bezczynność zamawiającego
złóż bezzwłocznie protest na bezczynność zamawiającego

ODPOWIEDZ