oferty o takiej samej cenie

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 10 wrz 2007, 11:12

Witam
Chciałabym się upewnić czy właściwie postąpię w przypadku gdy w przetargu nieograniczonym dwie firmy złożyły oferty na jeden z pakietów w takiej samej cenie.
Planuję zgodnie z art. 91 ustawy wezwać obu wykonawców do złożenia oferty dodatkowej, rozumiem że firmy złożą tylko wycenę danego pakietu bez konieczności dołączania kolejny raz dokumentów wymaganych w specyfikacji . Otwarcie ofert odbyło się dzisiaj tj. 20 września planuje jutro wysłać wezwanie do obu wykonawców aby złożyli oferty i czy powinnam czekać na ich odpowieć z ogłoszeniem wyników dotyczących pozostałych pakietów czy moge to zrobić przed otrzymaniem odpowiedzi. I jedno czy muszę informacje o złożeniu jednakowych ofert i wezwaniu firm umieszczeć na stronie internetowej zakładu.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 wrz 2007, 11:47

Jak rozumiem cena była jedynym kryterium oceny ofert? Ustawa nie precyzuje treści oferty dodatkowej, ale chodzi tu o cenę (nową, niższą) jaką mają zaoferować wykonawcy, kórzy złożyli dwie oferty z najniższą ceną. W ofercie powinno też się oczywiście znaleźć określenie postępowania, którego dotyczy oferta dodatkowa. Można też wskazać, że z treści oferty dodatkowej powinno wynikać, że wykonawca potwierdza, że nadal oferuje wykonanie zamówienia według zakresu z siwz. W zaproszeniu do złożenia oferty dodatkowej proszę zawrzeć informację, że wykonawca nie może zaoferować ceny wyższej niż już zaoferowana. Jeśli w pozostałych częściach zamówienia nie ma podobnych problemów i można wybrać wykonawców, to można to uczynić i ogłosić wcześniej niż zostaje wyjaśnione kto zostaje wybrany w omawianej części zamówienia.

ODPOWIEDZ