Czy odrzucić ofertę???

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
flyn757
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:46

Post autor: flyn757 » 13 sie 2008, 12:40

Witam. mam problem z ocenieniem czy powinnam odrzucić ofertę wykonawcy. w SIWZ umieściliśmy zapis: " Wykonawców obowiązuje wykorzystanie załączonych wzorów dokumentów - załączników. wszystkie pola muszą zawierać wymagane dane i informacje. nie dopuszcza sie składania alternatywnych co do treści i formy dokumentów". Wykonawca zamieścił swój formularz podobny do tego który chcieliśmy ale zamiast wymaganej przez nas kwoty Vat wstawił rubryke stawka Vat. Czy mam odrzucić oferte z powodu niezgodności z SIWZ?? Proszę o pomoc.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 sie 2008, 13:27

Nie wolno odrzucać oferty tylko z tego powodu, że ktoś zamieścił formularz nieco inaczej wyglądający niż ten proponowany przez zamawiającego. To jest wada formalna a co do treści siwz. Poza tym uważam, że zamawiający nie ma prawa zamieszczać tego typu klauzul zobowiązujących wykonawców do zastosowania załączonych formularzy. Wykonawca ma spełnić warunki udziału w postępowaniu i może je wykazać w dowolny sposób, nie tylko na formularzu dołączonym do siwz. Gdyby wykonawca zaprotestował na tego typu zapis, a potem odwołał się to na 100% wygrałby a wy musielibyście modyfikować siwz.

ODPOWIEDZ