Odrzucenie oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 12 gru 2007, 11:13

Zamawiający w SIWZ zawarł zapis o takiej treści :pominięcie pozycji z formularza cenowego, zmiana opisów przedmiotu dostawy, ilości, dodania innej pozycji spowoduje odrzucenie oferty.
Wykonawca w formularzu cenowym zmienił ilości zamawianych artykułów.
Czy w przypadku ceny ryczałtowej zacytowany zapis jest prawidłowy? Dzieki

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 gru 2007, 11:29

Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (art. 82 us 3 Pzp).Nie jest dopuszczalna żadna zmiana przedmiotu zamówienia po stronie wykonawcy sprzeczna z siwz. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Oferta jest do odrzucenia zwłaszcza, że zostało to też wyraźnie zastrzeżone w siwz.

ODPOWIEDZ