odpowiedzialność gminy w przetargu

Wszystkie sprawy związane z organizacją przetargów na zbycie nieruchomości według ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie tylko
zmartwiona
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2008, 15:57

Post autor: zmartwiona » 11 kwie 2008, 16:07

Jeśli nabędzie się działke budowalną na przetargu od gminy, a potem wyniknie spór co do rozgraniczenia granic nieruchomości, to czy można zwrócić się do gminy o pomoc w wyjaśnianu spraw?
A jeśli sąsiad udowodni swoje prawo do ewentualnego zasiedzenia części gruntu
( która jest przedmiotem sporu) to czy można domagać się od gminy zwrotu pieniędzy za "brakujące " metry?wszak kupując działkę w przetargu od instytucji państwowej miałam prawo oczekiwać że wszystko będzie zgodnie z prawem i nie wynikną rzadne problemy z granicami działki.nie mogłam sprawdzić stanu prawnego wcześniej ,ponieważ nie będąc właścicielem nie mogłam wezwać geodety do wykonania pomiarów.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 kwie 2008, 12:54

Sprawa jest pewnie byt skomplikowana by odpowiedzieć jaki przybierze bieg. Teraz Pani jest właścicielką nieruchomości i do Pani należy wyjaśnianie spraw związanych z tą działką. Jeżeli wiadomo było, że na tej działce ktoś inny coś robi i to tak długo, że ma prawo do jej zasiedzenia to jak najbardziej proszę wrócić się o wyjaśnienie do gminy. Z drugiej strony to dziwne, że kupując nieruchomość nie nabrała Pani podejrzeń, co do stanu faktycznego, j. tego, że ktoś użytkuje tą działkę. Kupując nieruchomość od gminy nie oznacza automatycznie, że wszystko pod względem prawnym jest w porządku. Nawet gmina mogła nie wiedzieć dokładnie, że ktoś może rościć jakieś prawa do niej.

ODPOWIEDZ