Odpowiedzi na pytania dot. przetargu.

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
szpital.ped.zp
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2007, 11:42

Post autor: szpital.ped.zp » 09 maja 2007, 7:29

Witam,
proszę mi podpowiedzieć czy jeśli udzielam odpowiedzi na pytania od Wykonawców powinnam napisać od jakich firm są te pytania? (czy należy wypisać nazwy firm?) Czy jest to prawidłowo jeśli ja pisząc taką odpowiedź na naszą stronę internetową podaje nazwy i adresy wszystkich firm, od których te pytania przyszły.Oczywiście oprócz zbiorowej (dla wszystkich firm) odpowiedzi na stronę internetową, każdej firmie z osobna wysyłam też odpowiedzi na zadane pytania ich i innych firm.
Na jakim artykule ustawy mogę się oprzeć?
Pozdrawiam,
Małgorzata M.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 09 maja 2007, 8:21

Nie wolno podawać nazwy firmy od której przyszło zapytanie w odpowiedziach na pytania. Proszę porównać art. 38 ust 2 Pzp:
„Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.”

Oczywiste jest, że zamieszczając odpowiedzi na stronie internetowej także nie możemy napisać od kogo przyszło pytanie. Narażamy się w ten sposób na protest wykonawcy, który zadał pytanie.

ODPOWIEDZ