Ochrona danych osobowych!?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
MAW
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2008, 12:52

Post autor: MAW » 14 mar 2008, 14:51

Witam, oto moja wątpliwość z prośbą o pomoc oraz wyjaśnienie, z góry dziękuję:
Czy nie jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych fakt, że Zamawiający umieszcza na stronie Urzędu zamówień Publicznych "Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia" (zgodnie z obowiązkiem art. 95 ustawy Pzp), w którym wymienione są dane osobowe (adres, imię i nazwisko) Wykonawcy, któremu udzielono zamówienia, a który jest osobą fizyczną? Formularz Ogłoszenia o udzieleniu zamówienia jest tak skonstruowany, że muszą być podane wszystkie dane adresowe, w innym przypadku nie zostanie on opublikowany. Jeśli Zamawiający nie opublikuje Ogłoszenia to narusza przepisy ustawy Pzp.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 14 mar 2008, 15:00

Osoba fizyczna startując w przetargu decyduje się na ujawnienie swoich danych. Przecież każdy ma prawo wglądu w ofertę wykonawcy, a więc także poznania jego danych osobowych. Osoba decydując się na złożenie oferty przypuszczalnie zna Prawo zamówień publicznych i wie (a przynajmniej tak trzeba domniemywać, że wie), jakie obowiązki z tytułu wyboru jej oferty ma zamawiający. Niestety chcąc realizować zamówienie tracimy anonimowość. Nie da się brać publicznych pieniędzy i zostać incognito.

ODPOWIEDZ