Nieobecność przewodniczącego komisji

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 30 paź 2007, 8:14

Witam
Mam pytanie dotyczące nieobecności przewodniczącego komisji przetargowej.Zgodnie z wewnętrzym regulaminem zam. pub. komisja przetargowa powoływana jest każdorazowo do poszczególnych zamówień. W chwili obecnej mamy taką sytuację, że przewodniczący komisji jest na zwolnieniu chorobowym, był obecny na otwarciu ofert. Teraz chcemy zrobić rozstrzygnięcie, co w sytuacji kiedy jest dwóch członków komisji (sekretarz i członek) a nie ma przewodniczącego?
W regulaminie pracy komisji przetargowej mamy min.: zapis
1."Komisja przetargowa składa się z min. 3 osób..."
2. "Do podjęcia skutecznej decyzji przez komisję, konieczna jest obecność co najmniej połowy jej członków, w tym przewodniczącego"

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 paź 2007, 20:38

Komisja powinna się składać z co najmniej trzech osób. Skoro skład komisji z powodu choroby przewodniczącego został uszczuplony to nie pozostaje nic innego jak powołać dodatkową osobę do komisji i wyznaczyć ze składu komisji nowego przewodniczącego, zwłaszcza, że regulamin też nakazuje trzyosobowy skład komisji. Oczywiście jeśli sprawa nie jest paląca i nie zbliża się jeszcze koniec terminu związania ofertą to może lepiej poczekać aż przewodniczący wróci do pracy i wtedy komisja dokończy swoje prace.

ODPOWIEDZ