Gdy najtańsza oferta przewyższa kwotę przeznaczoną na sf

Co ostatnio ukazało się w gazetach, czasopismach lub książkach i związane jest z zamówieniami publicznymi
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 lut 2007, 13:28

Kiedyś ten temat już się pojawił na forum. Ostatnio wyczytałem w „Doradcy”: odpowiedź na pytanie dotyczące konieczności wzywania do uzupełniania dokumentów w sytuacji gdy najtańsza oferta i tak przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Oto odpowiedź eksperta Damiana Szczepańskiego:

„Zamawiający nie jest objęty obowiązkiem wzywania wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, gdy pomimo tych uzupełnień konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Mówiąc inaczej zamawiający ma obowiązek wezwania wykonawców do uzupełnia dokumentów wówczas gdy nieuzupełnienie tych dokumentów skutkowałoby unieważnieniem postępowania. W przedstawionym przypadku obowiązek wzywania wykonawców do uzupełnienia nie zachodzi, ponieważ i tak w razie ich uzupełnienia zamawiający unieważni postępowanie.”

I co Wy na to?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 26 lut 2007, 13:46

Hahaha, cóż na zdrową logike można by sie zgodzić z autorem tylko że nie ma to żadnego potwierdzenia w ustawie :). To co sugeruje autor nie spełnia żadnej przesłanki do unieważnienia bo zamawiający nie dokonuje żadnej czynności wywołującej taką czy inną przesłankę do unieważnienia postępowania. Może tak przy nowelizacji to doprecyzować...

ODPOWIEDZ