czy można uzupełnic dokumenty pootwarciu ofert ????

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 01 lut 2007, 13:04

mialem przetag podprogowy nieograniczony na usługę na ok 20-23 tys zł. przystąpiło siedmiu "ochotników" okazało sie ze tylko jeden dostarczył wszystkie dokumenty. nie mial on wcale najniższej oferty. chodziło głównie o proste oświadczenia woli.

pytanie - czy moge teraz po otwarciu ofert prosic o uzupełnienie dokumetów??

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 01 lut 2007, 13:07

Kwestia pierwsza to jakie dokumenty mieliby uzupełnić? Podmiotowe do uzupełnienia, pozostałe już nie

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 01 lut 2007, 13:26

brak jest u różnych firm zóżnie ale nie ma:
oświadczen o płynnoci finansowej
informacji o prowadzonych podobnych usługach w przeciagu 3 lat
kosztorys ofertowy

- co do kosztorysu to przyznaje sie ze to moje niedopatreznie, mi do nieczego nie jest potrzebny bo obchodzi mnie suma za całą usługę, ALE skoro sie znalazło w SIWZ to musze tego wymagać

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2007, 13:39

A mnie zastanawia, że jeśli wartość zamówienia to około 23000 zł, to przecież nie przekracza to 6000 euro i nie ma obowiązku stosowania ustawy Pzp. Czy taka więc jest obliczona wartość czy może ceny były tak korzystnie niskie?

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 01 lut 2007, 13:50

i tak obliczalismy i takie sa wszystkie oferty tzn zadna z siedmiu ofert nie przekracza progu.

czyli moge wyznaczyc termin i zadac uzupelnienia dokuemntacji?

a przetyarg zastosowalismy gdyz jedna firma lokalna jest prowadzona przez radnego i ma konkurencyjne ceny i dla klrownosci wyboru wolelismy przetarg

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2007, 14:04

Skoro ustawa nie obowiązuje w tym przypadku to oczywiście, że można wezwać do uzupełnienia. Dobrze gdyby takie zamówienia podprogowe regulował jakiś regulamin wewnętrzny, ale nawet jeśli go nie ma to nie jest to złamanie prawa. Proszę wezwać do uzupełnienia i potem zdecydować komu udzielicie zamówienia.

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 01 lut 2007, 14:17

a jesliby bylo ponadprogowe to wg Art. 26 ust.3 tez moglbym tego zarzadać *(uzupełnienia)

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 01 lut 2007, 14:26

Z pewnością nie można uzupełnić kosztorysu, jeśli jednak cena jest ryczałtowa to ten brak można zignorować bo nie ma wpływu na treść oferty. Pozostałe dokumenty podlegają uzupelnieniu

ODPOWIEDZ