Kupno gruntu dzierżawionego od Lasów Państwowych

Wszystkie sprawy związane z organizacją przetargów na zbycie nieruchomości według ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie tylko
grodzki
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2008, 9:43

Post autor: grodzki » 11 kwie 2008, 9:52

Potzrebuje porady. Mój dziadek był pracownikiem lasów kilka lat temu wykupił na własność dom stanowiący własnośc Lasów Państwowych za symboliczne 5%. Teraz chce wykupić dla mnie ziemie która przysługuje mu jako deputat rolny (dzierżawa) od około 20 lat. Wystaosowałem odpowiednie pismo do lasów państwowych o chęci kupna tej ziemi w imieniu dziadka. Na ww pismo otrzymałem odpowiedz iż wyżej wypieniona ziemia jest przeznaczona do zbycia jako ziemia zbędna lasom państwowym 0,5h kl. IV a i zostanie wystawiona do sprzedaży po uzupełnieniu dokumentacji oraz ponoć sa już nowe przepisy o sprzedaży dlatego moga już ją sprzedać. Pytanie moje czy dziadek będzie w przetargu startował na zasadach ogólnych czy też będzie miał prawo pierwokupu do tej ziemi przez przesłanki jakim jest długoletnia praca lasach i dzierżawa tych gruntów a co napewno pomogło by w ograniczeniu konkurencji i podbijaniu ceny tej ziemi.. Bo jęsli na zasadach ogólnych to bym wolał sam startować w tym przetargu bo bym miał takie same szanse jak dziadek a uniknął bym wtedy aktu darowizny od dziadka lub sprzedaży dziaka na rzecz mojej osoby. Proszę o pomoc

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 kwie 2008, 12:47

Wszystko wskazuje na to, że nieruchomość zostanie sprzedana w drodze przetargu na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania przetargu publicznego oraz sposobu i warunków przeprowadzania negocjacji cenowej w przypadku sprzedaży lasów, gruntów i innych nieruchomości znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych (Dziennik Ustaw z 2007 roku, Nr 78, pozycja 532). Kiedy przetarg zostanie ogłoszony proszę zapoznać się z ogłoszeniem o przetargu i warunkami na jakich można brać w nim udział, a następnie zdecydować czy Pan czy dziadek zechcą kupić tę nieruchomość. Właścicielem nieruchomości sprzedawanej są oczywiście nie Lasy Państwowe, tylko Skarb Państwa. Lasy Państwowe tylko zarządzają tymi nieruchomościami.

zeeshan
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2015, 9:12

Post autor: zeeshan » 04 sty 2015, 9:21

A co to znaczy, że mają być zapisy o możliwości pierwokupu nieruchomości przez członków spółdzielni przy zachowaniu przetargu ustnego nieograniczonego? Jeśli pierwokup to po co jeszcze przetarg?


_____________________________________________
Cut down your exam stress by using our latest ccna practice labs exam and high quality 1Y0-200 and testking mcdst demos. We provide updated www.test-king.com questions with principiacollege pass guarantee along with www.hood.edu training.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 7:44 przez zeeshan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ