Kryterium oceny oferty

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
shaft45
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:48

Post autor: shaft45 » 07 paź 2007, 15:00

Witam serdecznie
Kryterium(100% cena), którymi będzie sie kierował zamawiający przy wyborze oferty, ich znaczenie :
Są dwie częsci zamowienia
C1 = 40%
C2 = 60%
Nie mozna składać ofert na jedną cześć zamowienia tylko na całość
I jest pytanie czy Zamawiający ustala cene maksymalna jaką moze zapłacić za zmówienie na każdą część zamówenia osobno czy na całość?
Jeżeli przekroczę cenę przeznaczoną przez Zamawiającego na jedną część zamówienia np. C1 to jestem wyeliminowany? czy poprostu muszę sie zmieścić w całej kwocie przeznaczonej na dwie części zamówienia i nie jest ważne czy dam więcej na C1 niz na C2 mimo, iż C1 ma mniejsze znaczenie.
Dziekuje za wszelką pomoc Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 paź 2007, 7:59

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem co zamawiający ma na myśli. Jeśli to zamówienie w którym można składać oferty częściowe to nie można żądać żeby złożył oferty na obie części. Zresztą to nie ma seksu. Po to organizuje się zamówienie częściowe żeby wybrać wykonawców, którzy poradzą sobie z mniejszym zamówieniem. Jeśli zamawiający chce udzielić całego zamówienia jednemu wykonawcy to niech nie dzieli go na części. Zamawiający co najwyżej może ograniczyć składanie ofert tylko na jedną część albo dopuścić złożenie dla obu części, ale nie może wymagać złożenia przez każdego kto chce wystartować w przetargu złożenia ofert na wszystkie części. Ja bym oprotestował ten przetarg.

Na otwarciu ofert w postępowaniu częściowym zamawiający musi odczytać kwotę jaką zamierza przeznaczyć na każdą część z osobna. Jeśli oferent zechce złożyć dwie oferty częściowe to może się zdarzyć że na jedną część złoży ofertę z ceną wyższą niż kwota jaka zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i wówczas, jeśli będzie to oferta najkorzystniejsza zamawiający unieważni tą część. Jeśli na drugą część złoży również ofertę, która okażę się najkorzystniejsza, a cena nie przekroczy kwoty jaką przeznaczył na tą część, to oferta zostanie wybrana.

shaft45
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:48

Post autor: shaft45 » 08 paź 2007, 9:28

Dziekuje bardzo za odpowiedz Pozdrawiam

ODPOWIEDZ