kryteria oceny ofert przetarg nieograniczony

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
goga0101
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:42

Post autor: goga0101 » 14 wrz 2008, 18:54

witam mam prośbę proszę o pradę.... został wniesiony protest w zwiazku z tym iz w kryteriach oceny ofert zbajduje sie kryterium "doświadczenie wykonawcy" 50% udziału , przez doswiadczenie zamawiajacy rozumie iż wykonawca posiada dosiwdczenie w przepeowadzaniu badan socjologicnzych co najmniej w ostatnich 3 latach 3 badania o wartosci co najmniej 100 tys. protestujacy zarzuca iż zamawiajacy łamie przepis ustawy pzp art. 91 ust 3 w którym mowa iż kryteria oceny ofert nie moga dotyczyć własciwosci wykonawcy(...) czy ww. doswiadzcznie mozna uznac jako własciwosc wykonawcy?
sparawa dot. zlecenia badania rynlu pracy przez jednostke samorzadu terytorialnego proszę o pomoc
goska

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 14 wrz 2008, 20:14

To zależy. Można stawiać kryteria dotyczące właściwości wykonawcy, ale tylko w przypadkach postępowania mającego na celu udzielenie koncesji na roboty budowlane albo w przypadku usług wymienionych w art. 5 ust 1 PZP. We wszystkich pozostałych przypadkach nie wolno formułować takich kryteriów oceny ofert. W takim przypadku pozostaje tylko uwzględnić protest i niezwłocznie unieważnić postępowanie, bo jeszcze nie wolno zmieniać kryteriów oceny ofert w trakcie postępowania. Jeżeli nie unieważnicie postępowania może to sprowadzić na was poważne kłopoty w przyszłości z koniecznością unieważnienia umowy na czele, jako że oferta wybrana byłaby z rażącym naruszeniem ustawy.

ODPOWIEDZ